„Jedná se o provizorní přeložku, která by měla fungovat asi dva roky, než bude dokončený úsek dálnice v této lokalitě. Přeložka je dlouhá asi 400 metrů a je posunutá jen pár metrů od hlavní komunikace. I nadále jde o křižovatku, kde se protínají silnice vedoucí do Plzně, Chomutova, Karlových Varů a Prahy,“ vysvětlila mluvčí ŘSD Zikešová.

Jak doplnila, po dokončení D6 v této části se budou u dálnice nacházet dva kruhové objezdy a nad ní pak most.

Na Linhart podle organizátorů dorazilo 1500 lidí.
Najdete se: Na Buřty v lese na Linhartu dorazilo procesí Karlovaráků

„Úsek dálnice D6 Hořovičky o délce 5,2 kilometru s předpokládanou cenou 1,9 miliardy korun plánujeme zprovoznit v roce 2025. Zhotovitelem stavby je Berger Bohemia a.s., Eurovia CS, a.s. a Stavby mostů a.s.,“ informovala mluvčí Zikešová s tím, že na stavbě dále například silničáři sanují podloží hlavní trasy, vrtají vertikální dreny v hloubce asi osmi metrů, které mají za cíl odvést vodu z hloubky k povrchu terénu a urychlují tak sedání násypu. Intenzivně se také pokračuje na výstavbě mostu přes silnici do Bukova.

Nové úseky D6 se v současnosti budují na území Středočeského kraje. Karlovarský kraj má přijít na řadu příští rok, kdy začne souběžně výstavba částí Olšová Vrata - Karlovy Vary a Žalmanov - Knínice, v roce 2025 Žalmanov - Olšová Vrata.