Doubský most přes Ohři měl být původně jen zrekonstruován. Po zahájení stavebních prací v polovině letošního roku se ale zjistilo, že je v havarijním stavu a je třeba ho strhnout a vybudovat zde most úplně nový.

„V současné době je vyhlášena soutěž a zhotovitele, který bude vybrán na začátku příštího roku. Termín pro podání přihlášek je do 17. ledna,“ uvedl Lukáš Hnízdil, ředitel karlovarské správy Ředitelství silnic a dálnic. Do soutěže se podle jeho dalších slov může přihlásit každý. Zadavatel totiž vypsal pouze základní kritéria. Vše ostatní je již na zájemcích a stavbu nového mostu, který bude mít samozřejmě za úkol i demolici starého přemostění.

„Myslíme si, že je to nejrozumnější cesta, aby vítězná firma most i bourala a zároveň si dělala přípravné práce pro stavbu nového. Co se týká výběrového řízení, tak jeho účastníci nám musejí předložit technologii stavby mostu, design a vše co s takovouto stavbou souvisí. My jsme zadali pouze požadovanou šíři mostu, přilehlých chodníků a samozřejmě nosnost,“ pokračoval Hnízdil.

Rozhodujícími kritérii pro výběr zhotovitele bude cena, termín a lhůta výstavby a záruka. „Počítáme, že vítěze soutěže budeme znát koncem ledna a následně s ním uzavřeme smlouvu. Pokud se tedy nic nezkomplikuje, moly by stavební práce začít v únoru nebo na začátku března,“ dodal ředitel. Záměr je, aby byl nový most postaven a zprovozněn během příštího roku.