Jejich mluvčí Zuzana Týřová informovala, že v době konání festivalu bude posílen výkon služby jak uniformovaných policistů, tak i policistů v civilu. „Na bezpečnost dohlédnou také policisté s dlouhými zbraněmi, které mohou návštěvníci potkávat v centru lázeňského města. Na zahájení i ukončení filmového festivalu bude použita antidronová ochrana,“ upřesnila policejní mluvčí. Doplnila, že zástupci bezpečnostního sboru jsou již delší dobu v kontaktu s organizátory Mezinárodního filmového festivalu. „Naším společným cílem bylo připravit bezpečnostní a organizační opatření tak, aby celý festival mohli návštěvníci prožít především v klidu a bezpečí,“ uvedl Michal Šavrňa, ředitel karlovarského územního odboru Policie ČR.

Jako každý rok, i letos mohou návštěvníci festivalu využívat služby Mobilního komunikačního a informačního centra. To je k dispozici od soboty do příští soboty, a to každý den od 10 do 19 hodin – kromě soboty, kdy se uskuteční slavnostní zakončení festivalu, a provozní doba infocentra je tak zkrácena. Sloužit v něm bude společná hlídka policistů a městských strážníků, kteří jsou připraveni pomoci návštěvníkům například s orientací ve městě. Také poradí, kde najít bankomat, autobusové nádraží nebo konrkétní hotel. „Minimálně jeden z policistů je vždy jazykově vybaven a s cizinci se domluví např. německy, anglicky, rusky a dokonce i španělsky či řecky,“ vyjmenovala Zuzana Týřová.

Přípravy na start filmového festivalu v Karlových Varech vrcholí
Podívejte se, jak se Karlovy Vary změnily ve filmový ráj. Festival začíná

Policisté zde budou vybaveni i přístroji ke zjištění alkoholu v krvi. Návštěvníci se tak mohou podrobit preventivní dechové zkoušce, aby za volant nesedali pod vlivem alkoholu. V policejním informačním centru mysleli také na zvířata; pro psy návštěvníků festivalu bude připravena voda.

Mobilní centrum začíná svůj provoz každý den na ulici T. G. Masaryka u spořitelny, po obědě se přesouvá před hotel Thermal a odpoledne jej najdete na Divadelním náměstí poblíž Vřídla.