Jde už o 26. ročník a už podruhé ve své historii museli jeho organizátoři přizpůsobit harmonogram koronavirové pandemii. Stejně jako vloni se proto drtivá většina akcí koná formou open - air a opět se bude muset obejít bez velké zahraniční účasti tanečníků.

Porcelánové slavnosti v Karlových Varech.
Porcelánové slavnosti se konat budou

Samotný festival začíná ve čtvrtek večer v Alžbětiných lázních. Už den předtím bude zahájen Jarmark lidových řemesel před hotelem Thermal. "Právě před Thermalem bude hlavní scéna festivalu, ale řada akcí bude i v Alžbětiných lázních a před nimi, kde se bude konat i Festival vín. Tyto dva festivaly se vzájemně kombinují," informoval ředitel festivalu Lubor Hanka. Kapacita Alžbětiných lázních je ovšem pouze 110 lidí a lístky je možné zakoupit přes Infocentrum. "Naším cílem je roztancovat celé město. Během letošního ročníku nabídneme 32 koncertů," prozradil ředitel.

Garáže v Jabloňové ulici.
Z "Jabloňovky" mají lidé strach. Strážníci tam vyjeli letos už 400krát

Folklorní festival byl vždy plný zahraničních účastníků, sjížděli se na něj tanečníci i z druhé strany zeměkoule. Letos přijedou jen tři zahraniční soubory, a to jen z Evropy. "Slovenský to nakonec odřekl, a tak máme jen tři - z Polska, Rumunska a Bosny a Hercigoviny. Letos jsme se proto zaměřili na národnostní menšiny, které žijí v České republiky. Vystoupí tu například arménský menšinový soubor z Prahy," dodal ředitel. Festival končí 5. září benefičním koncertem v loketském amfiteátru.