„Po loňských zkušenostech, kdy byly autobusy neustále znečišťovány, jsme museli nabídku odmítnout. Navíc lidé si na příjezdovou cestu ke klubu často lehali, a tak hrozilo velké riziko," řekl ředitel karlovarského dopravního podniku Pavel Bohánek s tím, že tradiční festivalové linky F1, F2 a F3 budou tradičně zajišťovat.

„ Já jel asi třikrát či čtyřikrát a bohužel jenom jednou jsem měl to štěstí, že jsem jel ještě relativně za tepla a dusna v narvaném autobuse, kde jednak nebylo k hnutí a jednak tam někdo nechal na zpříjemnění cesty obsáhlý výňatek ze svého, již zřejmě velmi unaveného, festivalového žaludku," popsal své zkušenosti s loňskou jízdou na Aeroport Zdeněk Bašus.

O tom, že se na lince ke Goethově vyhlídce nedodržovalo moc pravidel, svědčí i další zkušenost Robina Suchého. „Já kouřil v autobuse a k velkému překvapení se přidali další. Byl jsem už v náladě a autobus byl přecpaný k prasknutí a já musel kouřit, no co," svěřil se.

I proto letos poprvé došlo nejen ke změně dopravce, ale i k zpoplatnění cesty k Aeroportu. Ta nyní bude stát 40 korun. „Tento rok bude více autobusů, budou rychlejší, řidiči odpočatější, každý autobus bude mít jednoho asistenta, který se bude starat o pořádek," slibuje Jiří Šebesta z Aeroportu. Ten i vysvětluje, proč není k dispozici jízdní řád. „Autobusy budou pendlovat v intervalech 10 až 15 minut. Není tedy třeba psát řád, bude to podobné metru," dodal Šebesta. Další novinkou oproti loňsku bude i nová cesta. Stará pražská je z důvodu rekonstrukce uzavřena, a proto budou muset výletníci vydržet cestu přes šestku, kolem golfu a Hůrkami. „Bus bude vyjíždět ze zastávky za Thermalem a bude viditelně označen," uzavřel Šebesta.