Dokončení rekonstrukce a zprovoznění této cenné rozhledny v lázeňských lesích postavené v roce 1889 podle návrhu významného vídeňského dua architektů Fellnera a Helmera město plánuje v polovině roku 2018.

Pseudogotická výletní restaurace s vyhlídkovou věží je nyní uzavřena a postupně chátrá. Město se snažilo objekt několikrát pronajmout, ovšem bezvýsledně. Nyní se rozhodlo opravit rozhlednu samostatně a na rekonstrukci věže zažádat o dotace.

„Tuto zakázku bychom oddělili od úpravy okolí vyhlídky a tím bychom mohli o dotace zažádat z Integrovaného regionálního operačního programu, do něhož je oprava památek zařazena," vysvětlil náměstek Michal Riško (ČSSD). Okolí by zase magistrát zařadil do programu Cíl 3 z přeshraniční spolupráce. Připravenou projektovou dokumentaci za 15 až 25 milionů chce mít město do podzimu a cena rekonstrukce je zatím pouze odhadnuta. Podle náměstka Čestmíra Bruštíka (ANO) se může pohybovat od 400 až po 600 tisíc euro, dle vysoutěžených nabídek.

„U věže vznikne i replika původního pavilonu, která bude sloužit jako gastronomické zařízení. Chceme vyhlídku vrátit do původní podoby," uvedl náměstek Jiří Klsák (KOA). Ve voliéře v bažantnici najde domov na dvacet druhů těchto ptáků a bobovou drahou by se návštěvníci mohli svézt až k třešňovce nad Starou Pražskou. „Ne tedy až do centra města," upozornil náměstek Klsák.

Plán na oživení a opravu Goethovy vyhlídky podle náměstka Riška navazuje na úspěšný projekt Lázeňských lesů u bývalé restaurace sv. Linharta, z níž lanové centrum a přilehlá obora učinily jedno z nejnavštěvovanějších a oblíbených míst v Karlových Varech.

I Goethovu vyhlídku by po zprovoznění spravovaly Lázeňské lesy, příspěvková organizace města.