Zástupci lékařů, sester a ostatního zdravotnického personálu z nemocnic Karlovarského kraje se zúčastní dnešního happeningu, který se uskuteční v rámci kampaně Zůstáváme, splňte sliby! Akce se koná ve 12:05 v prostoru před budovou ředitelství Karlovarské krajské nemocnice v areálu nemocnice v Karlových Varech.

A co bude na programu? Plnění závazků České republiky, které v únoru tohoto roku svým podpisem stvrdil ministr Leoš Heger, které je podle pořádající zdravotnické trojky ohroženo. „Znepokojeni jsou už nejen lékaři, ale také zdravotní sestry a další personál v nemocnicích a jsou odhodláni za své požadavky znovu bojovat,” uvedla Veronika Pešková z pořádající agentury Account Executive.

O dnešním hapeningu není vedení karlovarské krajské nemocnice informováno. „Nic nevíme, mám svůj pracovní program,” vzkázal prostřednictvím mluvčí Barbory Silné Luděk Nečesaný, generální ředitel KKN.

Výzva Děkujeme, odcházíme, která letos v březnu skončila dohodou mezi lékaři a ministrem o navýšení platů, byla zahájena na jaře 2010. Lékařské odbory ji rozpoutaly kvůli tomu, že lékaři jsou přetěžováni, vydělávají si peníze díky obrovským přesčasům, pracují ve stresu a jsou jednou nohou v kriminále. A tuto situaci už patnáct let nikdo neřeší,” vysvětloval tehdy Martin Engel, předsedy Lékařského odborového klubu .