Bez dodávek elektřiny se ocitli v neděli obyvatelé Počátek, Čiré a Kostelní na Kraslicku. Výpadek proudu způsobil pád stromů, které následně strhaly dráty vysokého napětí. Energetici do postižené oblasti ihned vyrazili, ale i jim špatné počaší a velké závěje nadělaly potíže. „Bez elektřiny lidé zůstali od dopoledne až do nedělního večera. Pak už si mohli rozsvítit. Dodávka tady ale ještě není normálně obnovena. Elektřinu domácnosti dostávají z náhradních agregátů, které jsme tam dodali,“ informoval mluvčí Skupiny ČEZ pro Západní Čechy Martin Sobotka. „Situace je v této oblasti špatná, práci nám komplikuje těžko průchodný terén. Dokonce i naše terénní vozidla ve sněhu zapadla a musel je vytáhnout traktor,“ poznamenal.

Ještě včera ráno neměl elektřinu statek poblíž státní hranice v katastru Kostelní. Také sem energetici museli dodat agregát.
Výpadky proudu potrápily o víkendu také obyvatele Šindelové a okolí. „Bez proudu byli mnozí přibližně dvacet hodin. Problém s popadanými stromy tady řešili nejen elektrikáři, ale také hasiči. Snad nejhorší to bylo na silnici k zámku Favorit. Tam to vypadá, jako když projedete houštinou,“ popsal situaci šindelovský meteorolog Rudolf Kovařík.

Starosti měli v neděli odpoledne také lidé v Perninku na Karlovarsku. „Elektrika vypadla někdy v poledne,“ postěžoval si Jan Čech z Perninku. „Musel jsem kvůli tomu přestat i s topením, protože nešlo čerpadlo. Kotel jsem vyroštoval a uhasil. Nešly ani telefony nebo internet,“ dodal.

A co kalamitu způsobilo? Ze soboty na neděli totiž napadl mokrý lepkavý sníh. Ten se zachytil na větve, přimrzl a pak se na něj během dne přidala další vrstva. Takovou tíhu už ale stromy neunesly. „Od lepkavého sněhu už budeme mít klid. Dnes a zítra by měl padat jen prachový. Úterý bude ve znamení zvětšení oblačnosti. Prašanu přibude 5 až 10 centimetrů a na horách 10 až 15 centimetrů,“ upřesnil předpověď Kovařík.