„Letecká společnost Pobeda, která je v současné době jediným partnerem karlovarského letiště co se týče pravidelných linek, navazuje na předchozí roky a úspěšně nahrazuje výpadek provozu společností ČSA a Aeroflot. Velmi nás těší i to, že Pobeda letos plánuje další navýšení kapacit na 4 až 5 frekvencí celoročně a potvrzuje tak přetrvávající zájem ruské klientely o návštěvu a pobyt v Karlovarském kraji,“ uvedl náměstek hejtmana Martin Hurajčík.

O 41 procent se zvedl i počet pohybů letadel na celkových 7 736, protože 1. etapu provozu zahájila letecká škola F Air.

Další nárůst letiště čeká i letos, a to opět díky aktivitám letecké školy, která zahajuje 2. etapu s navýšenými kapacitami.

„Její provoz je vhodnou diverzifikací aktivit letiště a naplnění volných kapacit. Stále ale dohlížíme na to, aby škola důsledně respektovala opatření k minimalizaci vlivu na životní prostředí v okolí letiště, které bylo provozovateli nastaveno ve smluvních podmínkách,“ dodal jednatel Letiště Karlovy Vary Jiří Pos.

Na letišti by také mohly v letošním roce začít přistávat letadla z nových destinací. Vedení letiště totiž plánuje jednání s uzbeckými touroperátory o možnosti nepravidelných letů z Taškentu, případně z Almaty v Kazachstánu.