Návrh na zařazení spojů do dopravní obslužnosti schválilo vedení Karlovarského kraje. Náklady na ně budou přibližně šest milionů korun ročně.

„Velkou novinkou je zavedení přeshraničních spojů mezi Karlovarským krajem a Saskem. Znovu tak dojde k obnovení historické trati z Karlových Varů do Lipska. Čtyři nové expresní vlaky společnosti GW Train regio by netradičně jezdily přes Kraslice, tak aby cestující mohli absolvovat i jednodenní výlet, například na nákupy. V obou směrech bude zaveden víkendový ranní a odpolední spoj. Věříme, že posílením linek na vnitrokrajských i mezistátních tratích dojde ke zlepšení kvality poskytovaných přepravních služeb drážní dopravou v regionu,“ uvedl náměstek hejtmanky Martin Hurajčík.

Jedním z návrhů na zkvalitnění železniční dopravy v kraji je také zařazení skupiny dvou osobních vlaků, a to v pracovních dnech mezi Chebem a Karlovými Vary a z Aše do Chebu. Nově se v jízdním řádu objeví i odpolední pár vlaků mezi Karlovými Vary a Novými Hamry. Současně bude zprovozněn i zvláštní tematický vlak nazvaný „Exkurze Mattoni“.

Historické vozidlo bude jezdit z Karlových Varů do Kyselky a zpět, konkrétně o sobotách a nedělích v době příštích letních prázdnin. Návrhy vycházejí ze spolupráce Karlovarského kraje a státní společnosti České dráhy.

Peníze. Ilustrační fotografie.
Evropskou unii připravil o více než 1,3 milionu