Tradiční svatomartinská slavnost proběhne ve středu 11. listopadu od 17 hodin v centru Karlových Varů. „Svatý Martin dorazí do Karlových Varů na bílém koni v doprovodu své družiny. Sraz účastníků je v půl páté u Grandhotelu Ambassador a do světelného průvodu se může zapojit úplně každý," pozvala za pořadatele Martina Hrnková a dodala, že především děti v kostýmech rytířů a princezen jsou srdečně vítány. Průvod bude zakončen představením historického šermu a ohňovou show.
Také v Andělské Hoře se do ulic vydá průvod věnovaný svátku sv. Martina. Vyrazí v 16.30 hodin od dětského hřiště. Tradičně se návštěvníci mohou těšit na ochutnávku svatomartinských vín a martinské husičky. Na chutné svatomartinské menu mohou lidé vyrazit do restaurace v zámku Chyše. Pohostí je zde husím kaldounem s játrovými knedlíčky, půlkilovou husičkou s knedlíky a zelím a makovým rohlíčkem coby zákuskem.
I Bochovem projde svatomartinský lampionový průvod, v jehož čele dokonce pojede sám sv. Martin na bílém koni. Sraz je v 16 hodin před základní školou a lampiony samozřejmě s sebou.
Ani Jáchymov se neobejde bez svatomartinské slavnosti. Sraz je v půl sedmé večer u mateřské školy a průvod projde, samozřejmě také se svatým Martinem ve svém čele, kolem hotelu Běhounek až k lázním Agricola. Tam bude následovat vystoupení žáků základní umělecké školy, bude požehnáno svatomartinskému vínu a návštěvníci si mohou poslechnout projekci Ledecké dudácké muziky. Program zakončí vernisáž výstavy fotografií Milana Martinka – Krajina nejen v okolí Jáchymova.
Sv. Martin bude mít zřejmě svůj program opravdu nabitý, a proto například do Nové Role dorazí až v pátek 13. listopadu. Program zakončený slavnostním ohňostrojem a velkolepou ohňovou show započne v 17 hodin před novou budovou domu dětí a mládeže. Zváni jsou všichni, samozřejmě s lampiony, a mohou se těšit na tradiční svatomartinské pohoštění.
Na sobotu 14. listopadu si svůj průvod svatý Martin naplánoval do Nejdku. I zde pojede osobně na koni, vyrazí v 17 hodin od kostela, který nese jeho jméno, a projede širším středem města. Slavnost bude také zakončena ohňostrojem a lidé mohou vyslechnout společné vystoupení nejdeckých chrámových sborů.