„Vlak pojede z Chomutova do Vojkovic nad Ohří a do obce Kyselka po vlečce firmy Mattoni, po níž jinak běžně osobní vlaky nejezdí. V cílové stanici, kde se slavnosti konají, je připravený bohatý program,“ uvedla Radka Pistoriusová, mluvčí Českých drah.

Vlak odjíždí z Chomutova v 10:13 a přes Klášterec nad Ohří a Vojkovice nad Ohří dojede v 11:30 do Kyselky. „Během dne uskuteční motorák mezi Kyselkou a Vojkovicemi ještě dvě jízdy tam i zpět a v 16:30 se vydá na zpáteční jízdu do Chomutova,“ poznamenala Pistoriusová.

V Kyselce bude po celý den bude zdarma přístupné Muzeum Mattoni. Od 11 do 17 hodin se mohou zájemci projet na lodičkách na řece Ohři, přichystány budou také řemeslné stánky a doprovodný program pro děti. V 11 a v 15 hodin se konají komentované prohlídky obnoveného areálu bývalých lázní (sraz u nástupiště, skupina max. 40 osob).

Program je připravený také v parku, kde vystoupí například skupina Tsunami nebo děti z místní Základní a mateřské školy. Pestrý den zakončí koncert skupiny ABBA Stars.