„V Karlovarském kraji je tolik nádherných alejí a stromořadí. Nebyla by proto škoda na ně neupozornit? Těšte se z nádherných podzimních barev. Nominujte aleje a stromořadí ze svého okolí nebo během výletů, které vynikají svou krásou, nebo dejte vědět, kterým hrozí zánik,“ poznamenala koordinátorka ankety Karolina Kostičová.

Nominace aleje je poměrně jednoduchá. Stačí jen nahrát aspoň jednu fotografii a stručný komentář, proč si právě tato alej zaslouží pozornost. V listopadu Arnika zahájí hlasování, které potrvá až do začátku ledna příštího roku.
„Sté výročí založení Československé republiky slavíme naším sesterským krasozpěvem písní meziválečné éry, a to všude i v nejmenších obcích vlasti. Jezdíme křížem krážem po naší zemi a uvědomujeme si, jak je krásná. A těch alejí, co jsme na různých místech viděly! Důležité je, že rostou ve svobodné a demokratické zemi. Chraňme proto nejen aleje, ale i svobodu,“ říkají patronky ankety Sestry Havelkovy.

Stejně jako v předchozích ročnících se soutěží ve třech kategoriích. Po ukončení hlasování vyhlásí Arnika v lednu nejoblíbenější aleje a stromořadí celé České republiky i v jednotlivých krajích. Odborná porota složená z patronů navíc zvolí nejkrásnější fotografii. Na autora vítězné nominace čeká let balonem od Lucky Balon nebo exkurze do výrobny biočajů. Vítěz fotografické soutěže se může těšit na zrcadlovku značky Canon.

Vloni se stala alejí Karlovarského kraje Zapomenutá cesta u Teplé. V hlasování získala 81 hlasů.