„Nyní je ještě hájený lipan, ten se lovit nesmí. Jeho sezona začíná až 16. června," vysvětlil předseda karlovarského rybářského svazu Michal Blahůšek.
Že by rybáři pstruhy úplně vychytali, to nehrozí. „Úlovek je omezený. Za jednu docházku k řece si mohou ulovit tři kusy ryb lososovitých," uvedl předseda Blahůšek.
Lovit lososovité ryby lze dle vyhlášky od 16. dubna na přívlač a na umělou mušku, což jsou při lovu těchto druhů ryb nejpoužívanější a nejúčinnější způsoby lovu. Novinkou pro letošní rybářskou sezónu je, že k lovu přívlačí je povoleno používat pouze umělé vláčecí nástrahy.
Nedostatek ryb rybáře zatím netrápí, ale nedostatek vody ano.
„Je sucho, ale s tím moc nenaděláme. Oproti normálu je v Ohři o půl metru méně vody. Když jsem před několika dny vysazoval pstruhy do Teplé, hledal jsem taková místa, kde je vody více. Ale ryby si najdou místa, kde přežijí," je přesvědčený předseda rybářů Blahůšek.
Že ryb neubývá, o to se přesvědčil na Vitickém potoku, který je chovným rybářským potokem. Ten teče od Fojtova přes Děpoltovice.
„Možná Povodí Ohře kvůli suchu vydá nějaké omezení, ale o ničem takovém nevím," konstatoval předseda. Omezení od správců toků by ale zřejmě rybáře nepostihlo. Spíše by se s ním museli vyrovnat vodáci.