Poskytnutí takzvané návratné finanční výpomoci na předfinancování výměny původního nevyhovujícího kotle za moderní zdroj tepla je součástí poslední vlny oblíbených kotlíkových dotací. „Jedná se o bezúročnou půjčku pro lidi, kteří nemají dostatek finančních prostředků. Podmínkou pro její získání je být úspěšným žadatelemo kotlíkovou dotaci u Karlovarského kraje,“ říká starosta města Jan Bureš.

Úspěšní žadatelé, příjemci dotace, mohou získat půjčku ve výši až 100 procent nákladů. Na plynový kondenzační kotel je to maximálně 150 tisíc korun a na tepelné čerpadlo a kotle na biomasu maximálně 200 tisíc korun.

„O půjčku u nás žádalo 12 zájemců, ale půjčku jsme zatím dali pouze třem, a to ve výši 150, 140 a 200 tisíc korun,“ pokračuje starosta s tím, že poskytnutí půjčky schvaluje zastupitelstvo města. Ostrov měl na bezúročné půjčky dva miliony korun. Na další žadatele tak zbývá ještě milion a půl. „Již dnes víme, že o poskytnutí půjčky mohou požádat další čtyři zájemci, kteří mají již schválenou kotlíkovou dotaci u Karlovarského kraje,“ dodává Jan Bureš.