VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na silnici č. I/6 začala očekáváná částečná uzavírka

Karlovarský kraj - Most přes řeku Ohři na silnici I/6 byl v sobotu částečně uzavřen kvůli budování rychlostní silnici R6. Policie proto znovu upozorňuje na to, kudy vedou objízdné trasy.

8.11.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Antonín Hříbal

Směr K. Vary – Cheb

Ve směru z Karlových Varů do Chebu se pro řidiče takřka nic nezmění. Pojedou klasicky po současné silnici I/6. „Je ale třeba dbát zvýšené opatrnosti a pozornosti hlavně při přejíždění mostu u Transmotelu, neboť na druhé straně mostu budou probíhat stavební práce spojené s odbouráním a následným rozšířením mostu. Je tedy velmi důležité, aby řidiči dodržovali přikázanou rychlost, respektovali dopravní značení, byli obezřetní a neohrožovali riskantní jízdou ostatní,“ nabádá mluvčí.

Směr Cheb – K. Vary

V opačném směru jízdy, z Chebu do Karlových Varů, bude doprava svedena na vyznačenou objízdnou trasu, která povede z nově postavené části silnice R6 přes Černý Mlýn na Tisovou a Citice, kde řidiči odbočí vlevo na most a poté vpravo směrem na „uhelnou trasu“ do Sokolova. V Sokolově objízdná trasa povede dále kolem Wielandu v Nádražní ulici na světelnou křižovatku s ulicí Kraslickou. Tam řidiči po odbočení doprava pojedou až ke křižovatce se silnicí II/181 (průtah kolem Královského Poříčí). U loketského hřbitova bude doprava svedena na silnici I/6. „Policisté žádají řidiče o zvýšenou pozornost při sledování dopravního značení, neboť na uvedené objízdné trase může dojít i ke změnám přednosti v jízdě,“ uvedl vedoucí sokolovského dopravního inspektorátu Pavel Žíha.

„Na základě dotazů občanů sdělujeme, že částečná uzavírka mostu přes Ohři bude pouze v úseku Transmotel – loketský hřbitov, což znamená, že občané, kteří se chtějí například dostat z Březové do Sokolova, pojedou po současné silnici I/6 až do Sokolova. V této části bude zachován obousměrný provoz,“ doplnila Kávová.

Nová část silnice

Ještě před zahájením uzavírky otevřeli silničáři novýúsek rychlostní silnice, který vede od Kamenného dvora až k Tisové, kde částečná uzavírka začíná. Nová část je dlouhá 7500 metrů.

„Zajímavostí úseku je pětice mostů v celkové délce dvou kilometrů,“ sdělil při slavnostním otevření Radomil Havrda z Ředitelství silnic a dálnic. Tak velké množství mostů si vyžádala ekologická sdružení, kvůli zachování biokoridorů.

8.11.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

OTÁZKA PRO: Petra Kulhánka, primátora města Karlovy Vary

Ilustrační foto

Kanonýři z Kladna Varáky nešetřili, hurricany teď čeká letošní derniéra

Nezkontroloval brzdy na návěsu

Karlovy Vary - Dvaašedesátiletý řidič nákladní soupravy nabořil do svodidel na silnici R6 v Karlových Varech.

Chodovský most ve Dvorech je opravený, řidičům se otevře v pátek odpoledne

Karlovy Vary - Opravovaný most v ulici kpt. Jaroše přes Chodovský potok bude znovu průjezdný. 

Pojištění dětí? Jde o nadstandard, důležitější je pojištění rodičů

Odpověď na otázku, zda se může vyplatit pojištění dítěte, dávají podle finančního poradce společnosti Partners Václava Valáška příklady z praxe. Dětské pojištění dává smysl především za podmínky pojištění vážných zdravotních komplikací, jako jsou trvalé následky úrazu nebo diagnóza závažného onemocnění.

Policie žádá řidiče: Pokud nemusíte, nevyjíždějte

Karlovarský kraj - Husté sněžení, nárazový vítr a náledí komplikuje dopravu v kraji. Policisté proto žádají řidiče, aby vyjížděli jen v nejnutnějších případech. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT