„Řezbářské sympozium začíná v neděli 30. května a potrvá až do 3. června. Koná se tradičně v Domově pro osoby se zdravotním postižením v Mariánské,“ uvedl ředitel domova Pavel Novák.

„V jeho rámci bude 2. června Den otevřených dveří, kdy si lidé budou moci přijít náš domov prohlédnout. Můžou se také podívat na práci řezbářů a výtvarníků a také si poslechnout kvalitní folkovou a country muziku, kterou mají naši klienti opravdu moc rádi a je pro ně příjemná a srozumitelná,“ dodal ředitel.

Letošní v pořadí již devátý ročník Řezbářského sympozia nabídne také jednu novinku. „Lidé uvidí výrobky od tří řezbářů. Letos poprvé budou na sympoziu také malíři, a to hned dva, což je samozřejmě úplná novinka. Dále je pro návštěvníky připraven bohatý doprovodný program, kde nebude chybět živá hudba a mnoho dalšího. Návštěva domova určitě stojí za to,“ konstatoval řezbář Jiří Lain z Abertam.

Velký zájem u tuto akci potvrzují také sami lidé. „Řežbáře obdivuji, chtěl jsem se to dříve zkusit naučit, ovšem pak jsem zjistil, že tohle zřejmě nezvládnu. Podobná sympozia navštěvuji pravidelně a to na Mariánské řadím k jednomu z nejlepších. I bohatý kulturní program se mi zamlouvá,“ řekl Jan Kovařík z Perninku.