Zaměstnanci karlovarského úřadu práce se v nadcházejících týdnech a měsících rozhodně nudit nebudou. Čeká je totiž stěhování do nové budovy a zároveň na ně nový zákon převádí od 1. ledna výplatu dávek v hmotné nouzi, či pro osoby se zdravotním postižením.

Potvrdila to Veronika Rohošková, mluvčí karlovarského úřadu práce. „Dochází ke sjednocení procesu výplaty nepojistných sociálních dávek a celá agenda přechází od nového roku na úřad práce. Po 1. lednu 2012 je umožněno klientům vyřídit veškeré služby, jak v oblasti nezaměstnanosti, státní sociální podpory, hmotné nouze, příspěvku na péči i dávky pro osoby se zdravotním postižením na jednotlivých pracovištích úřadu práce,“ řekla mluvčí.
Lidé budou mít šanci si vše vyřídit pod jednou střechou. „Možná to bude na začátku nezvyk, ale věříme, že bude vše v pořádku a vše bude fungovat bez problémů,“ doplnila mluvčí karlovarského úřadu práce.

Ne na všech místech se kancelář přestěhuje do budov úřadu práce, ale někde zůstanou pracovníci přímo na radnicích. „Změna se dotkne v kraji čtrnácti úřadů práce. V šesti případech zůstanou kanceláře tam, kde byly, tedy na radnicích měst. To se týká například Horního Slavkova nebo Kraslic,“ dodala Rohošková.

Změny se dotknou například karlovarského magistrátu. „Od nás od 1. ledna přejde pod úřad práce celkem deset pracovnic. Změna se týká odboru sociálních věcí. Přejdou referenti z dávkového, kontrolního a ekonomického oddělení sociálních služeb. Ti se zároveň přestěhují i z naší budovy na úřad práce,“ uvedla Michaela Kousalová, mluvčí karlovarského magistrátu.

Úřad práce kromě rozšíření agendy čeká také stěhování do nové budovy, která vyrostla ve Dvorech poblíž Krajského úřadu Karlovarského kraje. „Budova už je dokončená a zkolaudovaná. Nyní ještě čekáme na dodání nábytku a některé další věci. Předpokládáme, že se přestěhujeme v dubnu, pokud vše půjde podle plánu,“ nastínila Veronika Rohošková.

Nové sídlo bude velmi moderní a nabídne klientům úřadu práce příjemné prostředí. „Náklady na vybudování nového sídla činily sedmdesát dva milionů korun. Polovina peněz se získala z Evropské unie a zbytek zaplatil stát. Stavba zahájila 5. listopadu 2010,“ doplnila k nové budově Rohošková.
Lidé pozorně sledují, co jim nový zákon přinese a jak se jich změny dotknou. „Pokud vše bude v pořádku fungovat, tak je možná výhodou, že se vše najde pod jednou střechou. Jsem ale zvědavý, jak bude dlouho trvat, než si na to lidé zvyknou. Určitě budou na začátku zmatky, ale doufám, že ty postupně zmizí a vše bude v pořádku,“ řekl Karlovarák David Janák.