Přestože letní prázdniny jsou v plném proudu, tak provozovatelé lyžařských areálů v Krušných horách nelení. Chtějí totiž obstát v silné konkurenci, a proto už nyní připravují novinky na nadcházející zimní sezonu.

Určitě nejvýraznější novinkou je výstavba nové moderní lanové dráhy, sjezdovky a přemostění silnice. Tento projekt se relizuje ve skiareálu Klínovec. Lanová dráha bude zcela jediná tohoto typu v celé České republice. „ Práce zatím postupují v souladu s napjatým harmonogramem a to i přes ztížené klimatické podmínky,“ potvrdilil provozovatelé skiareálu Klínovec.

„Jsou také už provedeny betonáže všech základových patek podpěr lanovky a dokončuje se betonáž základů horní stanice.V dolní stanici se provádí betonáž opěrných zdí a stěn objektu depa pro sedačky lanovky, poté ihned započne betonáž základů dolní stanice. Svůj definitivní tvar již dostává i nová sjezdovka , která jistě potěší lyžaře svým profilem i šířkou,“ dodali provozovatelé.

První etapa projektu Nový Klínovec by měla být dokončena 26. listopadu 2011, pokud nějak práce nezkomplikuje počasí.

Novinky nabídne také skiareál v Mariánských Lázních. Sjezdovka v Mariánských Lázních má od května nového nájemce. Nový není jen název areálu, který se nyní jmenuje Skiareál Mariánky. Firma, která v současné době sjezdovku provozuje, se chce zaměřit hlavně na rodiny s dětmi. Tento záměr rozvíjí už od léta. „Vybudovali jsme dětské hřiště,“ informoval vedoucí Vladimír Černý. Na hlavní sezonu se chystá hlavně rozšíření dětské školy lyžování. Kromě dětského vleku bude k dispozici zimní kolotoč, na němž se budou děti vozit na sněhu.

Zkvalitnění připravují také v lyžařském areálu v Abertamech. „Chceme rozšířit atrakce pro děti, aby si to u nás co nejvíce užily,“ potvrdil Zdeněk Lakatoš, starosta Abertam. „Dále bychom chtěli vylepšit bufet a také se letos bude provozovat snowtubing. Vždy je potřeba nabídnout více,“ dodal starosta.

Některé skiareály zatím ještě velké plány nemají. „Musím říct, že minulá sezona nebyla z hlediska návštěvnosti pro nás až tak silná. Přesto chceme jako novinku ještě více zlepšit bezpečnost. Vše je ještě zatím v jednání. Jinak už se na všechny návštěvníky moc těšíme,“ konstatoval Martin Frič, provozovatel skiareálu v Merklíně.

Na nadcházející zimní sezonu se chystá také horská služba. „Budeme se snažit, abychom byli připraveni co nejlépe zasahovat. Snad bude úrazů co nejméně. Jinak počty záchranářů a naše vybavení se letos nemění,“ řekl Miroslav Güttner, náčelník Horské služby.

Ten potvrdil, že se záchranáři na zimu už těší. „Hlavně bych si moc přál, aby zima byla pro všechny lyžaře příjemná a alespoň trochu vyvážila nepříliš povedené léto,“ doplnil Güttner.