Oprava unikátní stavby stála kolem 33,4 milionu korun a oproti předpokladům byla skoro o půl milionu korun levnější. Kolaudace objektu je podle náměstka primátora Michala Riška plánována na konec října. Podle náměstka Jiřího Klsáka bude Goethova vyhlídka sloužit jako rozhledna a v interiéru budovy, navržené vídeňskými architekty Fellnerem a Helmerem, hodlá město zřídit výstavní síň.

Goethova vyhlídka byla navržena a postavena jako pseudogotický cihlový honosný objekt stylové výletní restaurace z režného zdiva na základech z kamenných bloků, doplněný 42 metrů vysokou vyhlídkovou věží s menší věžičkou na vrcholu. Vyhlídková plošina rozhledny, zdobená cimbuřím, se nachází ve výšce asi 34 metrů. Přístup na plošinu je po 165 schodech točitých proti směru hodinových ručiček.

„Náklady částečně pokryla dotace z Integrovaného programu rozvoje území na obnovu hmotného kulturního dědictví a historických objektů. Výše dotace činila skoro 23,1 milionu korun,“ uvedl náměstek primátora Čestmír Bruštík. Po kolaudaci přejde správa vyhlídky na Lázeňské lesy. Oprava trvala necelý rok a týkala se vnitřního i venkovního pláště, vyměněna byla kanalizace a sítě. Veřejnosti bude přístupná věž s rozhlednou a k vyhlídce budou moci lidé bez problémů dojet po nové přístupové cestě.

Kromě vyhlídky se zlepší i stav divadelní budovy. Téměř třicet milionů stála oprava střechy a pláště. Rozpočet o 2,7 milionu korun u této náročné rekonstrukce navýšily vícepráce. „Projektová dokumentace zapomněla na část lešení, bylo nutné vyčistit fasádu a rozpočet navýšily i restaurátorské práce na sochách. Šlo o opravu povrchových kovových prvků, kterou si vyžádali památkáři. Na střechu budovy byla položena kvalitní břidlice ze Španělska, jejíž životnost a záruka je padesát let,“ dodal náměstek Bruštík.

Město vybralo firmu na opravu jeho divadla až napotřetí. Z původně předpokládaných čtrnácti milionů na rekonstrukci budovy se cena podle nabídky zvedla na více než 24 milionů. Výběrové řízení tedy město zrušilo a požádalo o přepočítání ceny. Teprve poté byla soutěž na střechu vypsána znovu.