Z obou stran kolonády nechá nainstalovat sloupky, které vjezdu vozidel do centra lázní zabrání, a toto cenné území uzavřou. „V rozpočtu na ně máme vyčleněno 135 tisíc korun. Celkem bude sloupků deset, čtyři z jedné strany a šest z druhé. Vjezd na kolonád tak nebude možný od Lázní III a z druhého konce od Lázeňské ulice,“ uvedl náměstek Čestmír Bruštík. Dodal, že památkáři už s tímto opatřením města souhlasili, proto se sloupky začnou stavět co nejdříve. Jeden z nich bude vždy elektrický a ovladačem jej bude možné zapustit do země. Zbylé budou instalovány napevno.

„Ovladač dostanou složky Integrovaného záchranného systému, aby zde mohla projet záchranná služba či hasiči. Zásobování Lázní III a prodejen mají majitelé vyřešeno z druhé strany Mlýnské kolonády a organizátoři koncertů a kulturních akcí na této kolonádě budou muset počítat s tím, že auta s technickou už sem nevjedou,“ doplnil náměstek Bruštík. Právě dlažba v tomto lázeňské zóně trpí pod koly auty nejvíc. Poničené úseky kolonády jsou postupně opravovány a nyní je naplánována další etapa. Výměna dlažby u Mlýnského pramene bude stát 1,6 milionu včetně DPH.

Práce ovšem město zahájí až po odklizení sochy třímetrové sochy T. G. Masaryka z písku od autora Tomáše .Bosamba, která připomíná 100 let od vzniku Československa.