Zajedno nejsou členové koalice K20 v otázce najmutí koordinátora, který by zajišťoval hladké fungování projektů z Integrovaného plánu rozvoje měst (IPRM). Zatímco primátor Petr Kulhánek (KOA) bere tuto záležitost jako velmi dobrý a důležitý krok, tak radní Otmar Homolka za nápadem vidí zbytečné utrácení.

„Tento koordinátor bude pobírat 25 tisíc korun měsíčně. Postará se, aby projekty v pořádku fungovaly a nebyly s nimi problémy. Vše musí být bezchybné,“ nastínil primátor s tím, že město může smlouvu s koordinátorem rozvázat během měsíce. „Není tam žádná dlouhá lhůta. Pokud po nějaké době zjistíme, že nám jeho služby nevyhovují, či už svůj úkol splnil, pak můžeme během měsíce spolupráci ukončit,“ nastínil Kulhánek.

S tímto názorem však nesouhlasí radní Otmar Homolka (O co jim jde?!). „Nabídli jsme, že se o tyto záležitosti postarají naši vlastní lidé, a to zcela zdarma. Město by tak ušetřilo peníze za tyto služby. Odmítnutí našich lidí mě mrzí,“ řekl radní.

Ten také tvrdí, že koordinátor bude pro město možná pracovat i pět let, a tak by náklady dosáhly i například půldruhého milionu korun. „Když vezmeme v potaz, že to naši lidé mohli dělat zadarmo, pak je to skutečně zbytečná investice,“ vypočítal Homolka.

Primátor však s tímto názorem nesouhlasí. „Za prvé nikdo netvrdí, že tady bude takto dlouhou dobu. Zároveň chceme mít skutečně jistotu, že vše bude profesionálně hlídané a zajištěné. Proto musím stále tvrdit, že profesionální koordinátor je na tyto věci velmi důležitý,“ nechtěl změnit rozhodnutí karlovarský primátor.

Koordinátor by měl do Karlových Varů dojíždět několikrát v týdnu, a zároveň bude s vedením města ve stálem kontaktu. „Vše je otevřené, uvidíme, jak budeme s jeho službami spokojeni,“ uzavřel Kulhánek.