Některé školy na Karlovarsku byly už několik let v neutěšeném stavu. Řada měst a obcí proto přistoupila během prázdnin k nákladným opravám. Více než dvanáct milionů korun si vyžádala například rekonstrukce školy v Nové Roli. „Zde už bylo několik let v kritickém stavu jak sociální zařízení, tak i některé další části budovy. Na problémy už poukazovali také hygienici, a proto jsme museli urychleně provést opravy,“ potvrdil starosta Václav Heřman. „Nakonec jsme během léta nejhorší nedostatky odstranili. Rekonstrukce se podařila hlavně díky dotacím. Během dalších let budeme v postupných opravách školy pokračovat,“ přislíbil starosta.

Vylepšení se dočkalo i několik škol v Karlových Varech. „Investovali jsme například přes pět milionů korun do nových oken na Základní škole Poštovní. Na škole v Libušině ulici jsme realizovali za pět set tisíc korun novou vzduchotechniku,“ informovala Renata Hybnerová, mluvčí karlovarské radnice. „Základní škola Šmeralova dostala nové sociální zařízení za dva miliony čtyři sta tisíc korun,“ dodala Hybnerová. Podle ní ještě některé budovy na svou modernizaci čekají. „Například na Základní škole Krušnohorská připravujeme přístavbu šaten za téměř dva miliony korun,“ nastínila mluvčí. Na modernější a vylepšenou budovu se mohou od 3. září těšit také žáci Základní školy v Hroznětíně.

„Stavba byla realizována už v padesátých letech, a proto bylo potřeba ji přizpůsobit moderním požadavkům,“ vysvětlil starosta Jaroslav Rovný. „Zatím jsme vybavili první stupeň a příští rok budeme pracovat na třídách druhého stupně,“ ujistil hroznětínský starosta.