Sněhové přeháňky, které zasáhly v nočních hodinách Karlovarsko, komplikovaly dopravu v několika místech. Silničáři museli řešit několik problémů, a to hlavně v Krušných horách. Pozemní komunikace jsou kluzké především v ranních hodinách a řidiči musí být opatrní.


„Přes Karlovarsko se přehnalo několik silných sněhových přeháněk, takže je jasné, že nějaké komplikace nastaly. K sněžení se navíc přidal poměrně silný vítr. Silnice v horských oblastech jsou hlavně ráno namrzlé a začínají se tvořit i sněhové jazyky,” uvedl Josef Bulka, hlavní dispečer Údržby silnic Karlovarského kraje.

Jeho slova potvrzují i samotní řidiči. „Ráno jsem jel na Boží Dar a cesta byla strašná. U Ostrova bylo ještě vše v pořádku, ale od Jáchymova se začal stav silnice podstatně zhoršovat. Silnice byla jako zrcadlo, takže jsem jel krokem a byl jsem rád, že jsem dojel na místo. Ale v toto datum se dá podobné počasí očekávat,” řekl Jaroslav Urbele, který pracuje v jednom z božídarských hotelů.


Podle Josefa Bulky bude podobné počasí panovat až do konce týdne. „Od začátku týdne se muselo na Karlovarsku řešit mnoho dopravních nehod. Řidiči nesmí stav silnice podceňovat. Vypadá to, že je vozovka v dobrém stavu, ale v tomto počasí je kluzká a nevyzpytatelná, což je ten největší problém. Podle předpovědi bude v noci sněžit až do pátku,” dodal dispečer.


V některých místech dopravu zkomplikovali i řidiči kamionů. „Několik jich zůstalo stát, když vyjíždělo kopec. Pak nemohou nahoru ani dolů a zablokují celou silnici,” dodal Josef Bulka.


V Krušných horách jsou všechny pozemní komunikace sjízdné. Silničáři jsou ovšem v plné pohotovosti.