Náměstí v Abertamech by už koncem listopadu mělo mít nový vzhled, který však bude inspirovaný historií. Potvrdil to Zdeněk Lakatoš, starosta Abertam. „Nashromáždili jsme historické materiály a fotografie, abychom náměstí rekonstruovali co nejlépe, ale zároveň s ohledem na historii. Domníváme se, že je nutné k rekonstrukci přistupovat velmi citlivě a s ohledem na jeho původní vzhled,“ nastínil abertamský starosta.

Náměstí nabídne například nové kašny, lepší chodníky a další vylepšení. „Začalo se pracovat na podzim minulého roku, stavba jede v podstatě v kuse, nedělali jsme žádné etapy. Je pravdou, že časový harmonogram měl trochu zpoždění, ale to je u nás hodně závislé na počasí, kterému člověk neporučí,“ sdělil podrobnosti o rekonstrukci starosta Lakatoš.

Abertamským se podařilo získat na opravy náměstí finanční pomoc z dotací. „Jsme velmi rádi, že se nám podařilo dotaci získat. Náklady na rekonstrukci jsou totiž 47 milionů korun a to bychom si z vlastního rozpočtu mohli jen těžko dovolit zaplatit,“ připustil starosta.

Město si od zrekonstruovaného náměstí slibuje i další rozvoj turistického ruchu. „Vždy pracujeme i s tímto ohledem. Myslím, že totiž máme určitě co návštěvníkům nabídnout a je potřeba stále zkvalitňovat služby i podmínky. To se pak odráží i na zájmu o místní restaurace, obchody a podobně,“ uzavřel starosta Abertam.