Opětovný příchod ryze zimního počasí znovu zaskočil motoristy na Karlovarsku. Namrzlé a zasněžené silnice se staly pastí pro dva z nich. Jeden z řidičů utrpěl při střetu se sloupem lehká zranění.

„Dvaatřicetiletý řidič z Chomutova nepřizpůsobil v Ostrově rychlost svého mitsubishi stavu a povaze vozovky. Při brzdění dostal smyk, po němž vyjel mimo vozovku, kde narazil do sloupu,“ popsal nehodu Pavel Valenta, mluvčí karlovarských policistů. Zraněný řidič měl štěstí, že těsně po havárii jel kolem jiný motorista. „Ten jej naložil do auta, a odvezl k ošetření do ostrovské nemocnice. Škoda je v tomto případě 20 tisíc korun,“ potvrdil Valenta.

Na rozježděný sníh na silnici doplatila i čtyřiatřicetiletá řidička Volkswagenu Golf. Na silnici I/6 u odbočky na Hůrky nezvládla řízení auta, a dostala smyk. „Její vůz přejel do protisměru, kde narazil do příkopu,“ řekl karlovarský policejní mluvčí. Náraz vymrštil auto zpět na vozovku a následně do příkopu na druhé straně silnice. „Řidička naštěstí vyvázla bez zranění. Na jejím voze však vznikla škoda předběžně vyčíslená na 125 tisíc korun,“ dodal Valenta.