Sál Orpheum se tak v sobotu 5. listopadu od 17 hodin znovu změní v ring, v němž se spolu utkají národní reprezentace.

Mezistátní utkání ČR a Maďarska pod záštitou České boxerské asociace bude moderovat Libor Bouček a návštěvníci se mohou těšit na deset kvalitních zápasů včetně zápasu žen.

Podle manažera Národního domu Viktora Březiny nebude chybět ani exhibiční show našich nejlepších profesionálů a evropského šampiona WBO Štěpána Horvátha a mistryň Fabiány Bytyqi a Lucie Sedláčkové. Jejich mistrovské pásy budou ozdobou už tak krásných a talentovaných sportovkyň.

Ne nadarmo se Fabiáně říká Andělská pěst a Lucii se přezdívá Mlátička z Děčína. A Štěpán Horváth? To je naše současná amatérská boxerská špička, která patří ke světové extratřídě. „Doufáme, že vše dopadne podle plánu a návštěvníci Galavečera znovu prožijí bouřlivou sportovní atmosféru se vším všudy," uvedl Viktor Březina.

Boxerská utkání patřila v „Nároďáku" k místnímu kulturně-sportovnímu životu od začátku šedesátých do začátku devadesátých let minulého století.

Grandhotel Ambassador Národní dům, který po rekonstrukci začíná už druhou sezonu, se snaží oživit tradici nejen společenských plesů, tanečních večerů a čajů o páté, ale také navázat na ty akce, které veřejnost před lety oslovily. A jednou z nich jsou právě atraktivní boxerská klání.

S organizací prvního utkání pomohli hotelu bývalí boxeři z Rudé hvězdy Karlovy Vary, kteří si historii nedělních zápasů ještě dobře pamatují. Druhý Galavečer už profesionálně postoupil o level výše a vzpomínky na bývalá boxerská utkání nahradí boxerské klání ve sportovním duchu národní reprezentace, ale opět s cílem vyhrát.

Vstupenky od 190 korun budou v prodeji v recepci Národního domu již začátkem října.