Jako příklad uvedli Rýnský dvůr, jemuž město penále za nedodržení termínu rekonstrukce penále neodpustilo. Zatímco Eltodu sankce ve výši 72 milionů nejen odpustilo, a to už podruhé, ale také souhlasilo s návrhem na odložení opravy o rok a také nemá nic proti změně projektu dostavby Národního domu. Z toho zmizela původně plánovaná dostavba směrem k tržnici.

Primátor Kulhánek ale výtky opozice odmítl s tím, že Rýnský dvůr s městem nekomunikoval, zatímco společnosti Eltodo a Axxos ano.

„Ony se snaží jednat rychle, aby byla rekonstrukce objektu dokončena. S představou kompletního formátu rekonstrukce chtěli představitelé firem seznámit i zastupitele přímo v Národním domě. Vy jste ale na jednání, kromě třech zastupitelů, nereagovali," vytkl primátor opozici. Vedení města nechce podle primátora blokovat dokončení oprav tohoto, jak uvedl, nového společenského centra, ale také chce vyvrátit spekulace, které se o Národním domě mezi zastupiteli šíří. „Vyvolám schůzku všech zastupitelských klubů, aby se otazníky vyjasnily. Náš postup je korektní, nikoho neobcházíme," zdůraznil Kulhánek.

Ani pak ale výhrady zastupitelů neutichly. Například podle KSČM je balneo, které zde má vzniknout, zbytečné. „Tyto lázeňské služby by mohli návštěvníci hotelu využívat v blízkých Alžbětiných lázních," uvedl Josef Murčo (KSČM). Stejný názor mají i zastupitelé z hnutí O co jim jde. „Vždyť balneo v Alžbětiných lázních je kousek," uvedl Jaroslav Fujdiar.

Budoucí provozovatel hotelu, firma Axxos, má totiž s hotelem jiné plány než Eltodo. Podle jednatele Jana Motlíka z něj vznikne multifunkční hotelový komplex na úrovni čtyř hvězd Superior s kapacitou přibližně 80 pokojů včetně prezidentského apartmá. Součástí hotelu má být kromě kavárny, restaurace a baru také komplexní lázeňský provoz včetně bazénu a wellness.

Společnost AXXOS také předpokládá, že v hotelu vznikne 110 nových pracovních míst. V nejbližší době budou na rekonstrukci hotelu prováděny především bourací práce v pokojích v horních patrech a také v prostorách suterénu. Celá rekonstrukce hotelu vyjde na 300 milionů.

O Národním domě budou zastupitelé jednat na svém prosincovém zasedání.