Do té chce vedení města investovat nejvíce 12 milionů a podle náměstka Čestmíra Bruštíka by měla zvýšit komfort cestujících. Bezpečnější by měly být přechody, vybudovány budou nové zálivy pro autobusy i přístřešky pro pasažéry s jednotnou image, doplněné o boční strany chránící před deštěm, a zaveden by zde měl být nový informační systém.

„Tržnice zde v současné podobě nemůže fungovat. Po modernizaci by zde měl být kompletně nový terminál. Chtěli bychom přístřešky sjednotit, aby byly stejné jak na horním nádraží, tak u Tržnice. Na projektu se má podílet i městský architekt Petr Kropp, jehož kancelář začne pracovat 1. března. Projednávat s ním budeme projekt a celkový vzhled Tržnice,“ uvedl Čestmír Bruštík. Město chce spolupracovat i s architektem Frantou, který se podílel na přípravě úprav prostoru před horním nádražím.

Rozdvojená. Linka číslo 5 se od 1. ledna rozdělí na dvě — 5 a 19. Druhá z nich pak bude zajíždět k Hornímu nádraží.Zdroj: DENÍK/Petr Kozohorský

Rekonstrukce terminálu před Tržnicí by měla začít letos v srpnu, případně v září a dokončena by měla být do konce roku. „To vše ale záleží na počasí,“ zdůraznil náměstek Bruštík. Město chce na opravu nástupiště a celého prostoru před Tržnicí získat dotace, a to z programu rozvoje území. Řidiči se budou muset připravit na určitá dopravní omezení, protože revitalizace je připravena ve dvou etapách a jsou do ní zařazeny také zdejší komunikace včetně Varšavské ulice. Povrch nájezdů bude místo asfaltu betonový. Kolem Tržnice projede podle statistik za tři měsíce třicet tisíc aut a celková čísla jsou závratná. „Jde o deset tisíc průjezdů aut a autobusů ročně,“ dodal náměstek Bruštík.

Projektová dokumentace bude podle náměstka Bruštíka stát 355 tisíc korun a zpracovává se v koordinaci s dopravní policií i s karlovarským dopravním podnikem. Udržitelnost zmodernizovaného dopravního uzlu u Tržnice je deset let a do té doby by měl být vyřešen Integrovaný dopravní terminál města, na němž práce nyní ustaly a čeká se na dokončení generelu dopravy.

Nové společné operační středisko, kde slouží s hasiči HZS Karlovarského kraje nově také strážníci karlovarské městské policie.
Strážníci už slouží s hasiči. V plánu je velké společné operační středisko IZS