Deník na návštěvěDeník na návštěvěZdroj: Deník

Za tu dobu se členům spolku podařilo mnohé zrealizovat, největším počinem je bezesporu obnova křížové cesty. Letos se sdružení chystá na obnovu naučné stezky Děti dětem.

„Z loňska nám zůstaly ještě některé aktivity, které bychom chtěli letos dokončit. Konkrétně jde o stezku Děti dětem, která byla dokončená v roce 2012 a na jejíž realizaci se podílely naše školy společně s tou uměleckou. Výchozí bod je u domova Matyáš a vede až na Suchou, odkud se zpět vrací jinou cestou do Nejdku. Celková délka je 5 kilometrů. Má 150 metrů převýšení a osm zastavení,“ vysvětluje předseda sdružení.

Děti se na jednotlivých zastaveních interaktivní formou a díky informačním tabulím dozvídají zajímavosti o rostlinách, zvířatech, horninách i o lidech. „Každý dětský návštěvník si navíc může v hotelu Anna vyzvednout kartu, a pokud splní všechny úkoly, čeká na něj odměna. Stezka není přitom určená jen místním, ale může ji projít opravdu kdokoliv,“ pokračuje. Na stezku například jezdí i školní výlety.

Od doby výstavby stezky uběhl už nějaký čas, a proto je třeba některé prvky opravit, obměnit. Dostane tak odolnější tabule, opraven bude také posed, který získá nového společníka. „Posed opravíme, až bude vhodné počasí. V ten moment se k němu chystáme umístit i nového dřevěného jelena,“ upřesňuje předseda sdružení.

Novinkou také je, že stezka Děti dětem má nové značení. A co víc – dokonce se dostala na oficiální seznam Klubu českých turistů.

Petr Kulhánek
Hejtman Kulhánek: Neprodloužení nouzového stavu může mít fatální následky