Velmi podnětné bylo podle všech účastníků včerejší jednání na Krajském úřadu Karlovarského kraje. To mělo téma vodní turistiky a zúčastnili se ho zástupci kraje, Povodí Ohře a také německé Brücken Allianz Bayern – Böhmen, kteří jsou partnery projektu.

„Naše spolupráce už přinesla své ovoce, připravili jsme například marketingovou studii a také opravili jez v Tuhnicích s podporou Evropské unie i kraje,“ potvrdil Martin Motlík, metodik dotací státního podniku Povodí Ohře.

Podle něj bude spolupráce pokračovat i do budoucna. „Chceme se zabývat například opravami a modernizací jezů. Začneme od těch nejvíce nebezpečných. Zároveň hledáme i další možnosti, jak nalákat další turisty a podobně,“ dodal metodik dotací.

Ještě letos udělá Povodí Ohře základní opatření na jezu v Radošově. „Letos to bude v rozsahu 300 tisíc. Postupem let však budeme investovat dále. Pracujeme také na přípravách opatření na jezech v Lokti, Kynšperku a Jindřichově,“ doplnil informaci Jan Svejkovský, mluvčí Povodí Ohře.

Účastníci jednání však také potvrdili, že je vše hodně závislé na penězích, a těch není přebytek. „Loňské povodně nám udělaly obrovské škody, které dosáhly 400 milionů korun. Stát už neinvestuje tolik peněz, co dříve, a dal 200 milionů korun. Zbytek doinvestováváme sami. Když si vezmete, že například rekonstrukce jezu v Tuhnicích přišla na více než 18 milionů korun, tak je jasné, že s opravami těch dalších to nepůjde závratnou rychlostí,“ konstatoval Jiří Nedoma, ředitel státního podniku Povodí Ohře.

Setkání mělo velký význam také pro Karlovarský kraj. „Rozhodně tímto jednání nekončí, spíše naopak. Máme hodně společných témat a jde nám o podobné věci. Proto se budeme snažit i nadále společně hledat cesty, jak zkvalitnit podmínky pro vodáky, ale nejen pro ně. Zároveň chceme i nadále spolupracovat na zvyšování bezpečnosti,“ potvrdil Petr Navrátil, náměstek hejtmana Karlovarského kraje.