Jak informovala mluvčí radnice Helena Kyselá, práce na zajištění svahu tam potrvají do konce letošního února. „Práce má na starosti společnost Rocknet, jejíž zaměstnanci skálu průběžně čistí, odstraňují nálety a kořeny, a uvolněné balvany odvalují,“ uvedla mluvčí s tím, že původně měla stát zakázka 3,4 milionu korun, nakonec byla ale vysoutěžena za 2,7 milionu korun bez DPH.

Podle Kyselé se skalní masiv dal do pohybu v důsledku dešťů, kdy se voda dostala do puklin, které ještě více narušily následné mrazy. „V některých místech tak provedla trhací práce sama příroda. Tato situace potvrdila, že je třeba pokračovat v sanaci tohoto masivu a zajistit jeho plošné pokrytí sítěmi,“ vysvětlila mluvčí Kyselá. Speciální ochranná síť se bude na skalní stěnu instalovat zřejmě už příští týden. Po dobu prací je na místě omezeno parkování.

Zámecká věž.
ANKETA: Vyberte nejkrásnější budovu v Karlových Varech

S nestabilními skalními svahy mají Karlovy Vary opakovaně velké problémy. Před dvěma lety musela být například na několik týdnů zcela uzavřena Slovenská ulice, spojnice od březovské přehrady ke Gejzírparku. Lesníci tam tehdy vyčišťovali svah po vichřici a po odtěžení dřeva se odhalil pohled na nezabezpečené velké balvany. Práce tam byly velmi komplikované, protože stráň je velmi strmá a pracovníci měli vůbec co dělat, aby se na ní udrželi.