Dopravní policisté totiž za prvních šest měsíců letošního roku zasahovali u 1200 dopravních nehod, což je o 231 méně než za stejné období roku 2006. Potvrdil to Milan Křimský, velitel karlovarského dopravního inspektorátu. „V souvislosti s tím ubylo také zraněných. Zatímco vloni skončilo v nemocnicích celkem 174 těžce a lehce zraněných účastníků nehod, letos jich za první pololetí bylo 157,“ upřesnil policejní statistiku velitel.

Bohužel, nehody si vyžádaly pět mrtvých, což je stejný počet jako v roce 2006. Viníkům nehod vévodí řidiči aut. Ti mohou za 1104 karamboly. Osmkrát policisté určili jako viníka řidiče nemotorového vozidla a osmkrát chodce. K většině nehod došlo v obcích (940), zbylých 260 pak mimoobce. Jak je to s příčinami dopravních nehod?

„Ve 172 případech byla příčinou nepřiměřená rychlost. Na dalších místech našich statistik figuruje nesprávné předjíždění či nedání přednosti v jízdě. Alkohol za volantem hrál roli ve 48 případech. To je také jediná položka, která se změnila směrtem nahoru o jednoho opilce,“ odpověděl Křimský. A zajímavost? „Ze statistik vyplývá, že nejvíce nehod se na silnicích stává v pátek,“ dodal velitel.