Psi z nejdeckého útulku čeká stěhování. Radnice se totiž rozhodla toto zařízení zrušit. Na místě, kde útulek zatím funguje, totiž vyroste bytový dům.

Potvrdil to starosta Jan Drobil. „Rozhodli jsme se náš útulek zrušit. Psy budeme odvážet nejspíš do Karlových Varů. Zjistili jsme totiž, že to bude ekonomicky výhodnější. Psy, které tam máme se teď snažíme lidem nabídnout na našich internetových stránkách,“ vysvětlil starosta. Podle něj ještě není jisté, kdy přesně útulek skončí. „Příští týden budeme otevírat obálky s nabídkami firem, které by tam byty chtěly postavit,“ dodal Drobil. „Podle mého názoru je rozvoj bydlení určitě daleko přínosnější,“ ujistil nejdecký starosta.

Nejdecká radnice už jedná o umístění psů s karlovarským magistrátem. „Nyní je v útulku šest psů. Zatím jsme se předběžně dohodli, že bychom psy vozili do Karlových Varů. Nevidím v tom žádnou zásadní komplikaci,“ potvrdil Jan Sekot, velitel Městské policie Nejdek.

Tento plán schvalují i nejdečtí zastupitelé. „Provoz byl skutečně finančně velmi náročný. Když jsme propočítali náklady, zjistili jsme, že je výhodnější psy odvážet do jiných útulků,“ zhodnotil avizované zrušení útulku zastupitel Libor Čihák (KDU– ČSL). Podle něj přinesou tyto kroky Nejdku užitek. „Zařízení je v místech, kdy by měl vyrůst dům s podporovanými byty. To bude podle mě určitě užitečnější a pro lidi přijatelnější řešení,“ dodal Čihák.