Kam vyrazit na zajímavý výlet s perfektním výhledem a možností skvělého občerstvení? Spousta Karlovaráků v tom má jasno a s chutí vyhledávají rozhlednu a restauraci Diana. Rozhledna byla postavena v roce 1912 a nabízí skutečně nádherný výhled.

Ostatně atraktivnost Diany není žádnou novinkou, protože její historie se píše od roku 1804. Lidé si mohou vybrat, zda se na Dianu vydají pěšky, protože k ní vede několik pěšin a procházky lázeňskými lesy začínají velmi často z tohoto příjemného místa. Druhou atraktivní možností je lanovka, která byla postavena v roce 1914 a do roku 1965 měla otevřené vozy. Nyní už cestující jezdí v příjemných a moderních krytých vozech. I z lanovky je opravdu nádherný výhled.

Pěšky se dá na Dianu vyrazit například stezkou od Linharta, od sanatoria Bristol a další trasy začínají kousek od Staré louky. Lanovka na Dianu má stanici u Grandhotelu Pupp.

Z rozhledny na Dianě je vidět na Plešivec, Klínovec, Doupovské hory, Slavkovský les i Krušné hory. Na rozhlednu vede 150 schodů a dá se na ni bez problémů vyjet také výtahem.

Přímo u rozhledny se nachází prostorná a velmi příjemná restaurace, která nabízí posezení u krbu, v létě otevřenou terasu a skvělá jídla a nápoje cenově orientované na tuzemské turisty. Díky místní minizoo je Diana skvělým výletním místem pro rodiny s dětmi a také pro zamilované páry.
Pravidelně oblíbenou akcí je na Dianě silvestrovská show, kdy mají lidé šanci přímo z rozhledny sledovat rej ohňostrojů v Karlových Varech i dalekém okolí. Celou akci doprovází živá hudba a koná se zde i přípitek na terase osvětlené loučemi.

Jak říkají provozovatelé místní restaurace, Diana se začíná dostávat do povědomí širší skupiny lidí a začínají si i uvědomovat, že je to jeden z klenotů Karlových Varů. Kdo by tedy chtěl vyrazit na výlet spojený s vyžitím pro děti, romantickou přírodou i něčím lahodným k jídlu, tak se může vypravit právě sem, a to třeba na zmíněného silvestra. Takový výhled jen tak nějaké místo nenabízí a to lidé vědí.