Ceny převzali medailisté z předmětových, sportovních a uměleckých klání a také oborových soutěží středních odborných škol, středních odborných učilišť a dalších školních soutěží. Putovní pohár získaly také nejúspěšnější školy ve sportovních soutěžích pořádaných Asociací školních sportovních klubů a podporovaných ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Karlovarským krajem a partnery.

„Je vždy velmi milé sekat se s tolika mladými talentovými lidmi, kteří vynikají ve svých činnostech a dovednostech, ať už těch školních nebo volnočasových. Máme tak jedinečnou možnost jim poděkovat za reprezentaci nejen jejich škol ale také celého Karlovarského kraje. A že se máme čím chlubit, to jednoznačně potvrzuje počet účastníků slavnostního předávání. Poděkování samozřejmě patří také učitelům, jejichž odbornosti, pomoci, podpory a nadšení si velmi vážíme,“ uvedl radní pro oblast vzdělávání, školství, mládeže, tělovýchovy a sportu Jindřich Čermák.

V uplynulém školním roce se žáci účastnili například celostátních kol předmětových olympiád v matematice či biologii, středoškolské odborné činnosti, literárních a výtvarných či hudebních soutěží. Úspěchy zaznamenali i v rámci mezinárodních soutěží, mezi ty patří například tradiční dějepisná soutěž určená gymnazistům z Čech a Slovenska, Evropská olympiáda experimentálních věd a další. Ocenění, kterými jsou žáci, jež se umístili v celostátních a mezinárodních soutěžích na 1. – 3. místě, převzali z rukou radního Jindřicha Čermáka a vedoucího odboru školství mládeže a tělovýchovy Jana Dvořáka dárky v podobě porcelánového smajlíka, poukazy na nákup v OC Varyáda a pamětního listu. Slavnostní předávání doprovodila hudebním programem skupina KOLBAND ze Základní umělecké školy Sokolov.

Přehled oceněných Předmětové soutěže:


Celostátní matematická soutěž SOŠ – II. Kategorie

Martin Setzer, SOŠ stavební Karlovy Vary, příspěvková organizace – 2. místo

Celostátní matematická soutěž - kategorie VI

Matouš Blažek – Střední průmyslová škola Ostrov, příspěvková organizace – 2. místo

Celostátní kolo Biologické olympiády

Matěj Pokorný, Gymnázium Aš, příspěvková organizace – 2. místo

Celostátní přehlídka SOČ – obor ochrany životního prostředí

Hana Kopčová, Gymnázium Sokolov a KVC – 2. místo

Dějepisná soutěž gymnázií ČR a SR v Chebu – kategorie - tým

Ondřej Kuchař, Jan Šnobl, Dan Mokrusch, Gymnázium Ostrov – 1. místo

Celostátní soutěž „Komenský a my“

Amelie Bervidová, Základní škola Úšovice, Mariánské Lázně – 2. místo

Celostátní literární a výtvarná soutěž „Příběh obrazu“

Klára Hodovská, Kateřina Iccacová - Základní škola Úšovice, Mariánské Lázně – 1. místo

Turnaj mladých fyziků – celostátní kolo

Radek Truhlář, Alfred Khynych, Gymnázium Cheb – 3. místo

Pohár vědy – celostátní kolo

Kateřina Cízlerová, Silvie Jakubíková, Eliška Janoušková, Tobiáš Kryštof, Gymnázium Cheb – 3. místo

Evropská olympiáda experimentálních věd 2023

Daniel Viktor Theiss, Gymnázium Cheb – 1. místo

Sportovní soutěže Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a ostatní sportovní soutěže:

Celostátní Sportovní soutěž zrakově postižené mládeže v Praze

Karolína Amchová, 5. základní škola Cheb – 1. místo

2. celorepublikový atletický trojboj – Sportovní liga základních škol - Junior 2022

Sofie Pszota, Stanislav Hubáček, Tereza Havránková, Jakub Tirala, 1. základní škola Cheb – 2. místo

Celostátní soutěž Školní liga Česko vesluje 2022/2023 – kategorie 2. stupeň

Eliška Sčuková, Daniel Billý, Jiří Billý, Nicolas Lázok, David Polák, Žaneta Bočanová, Michal Horváth - Základní škola a střední škola Karlovy Vary, Svahová - 1. místo

Junior NBA - celorepubliková soutěž v basketbalu

Adam Tříska, Matěj Šnobl, Vanesa Škrivánková, Nico Landa, Kristýna Širmerová, Anna Jindřichová, František Demeter, Ondřej Demeter, Tobiáš Plzák, Jiří Slavík, Karolína Třísková, Radim Šoupal, Candela Šedivcová, Tomáš Pham, Základní škola Královské Poříčí – 3. místo

McDONALDś CUP - celorepubliková soutěž malotřídek ve fotbalu

František Demeter, Ondřej Demeter, Tobiáš Plzák, Jiří Slavík, Karolína Třísková, Radim Šoupal, Václav Pech, Filip Schauer, Daniel Manoch, Laura Duchková, Kyryl Tkachuk, Julie Kadlecová, Základní škola Královské Poříčí – 3. místo

Nejúspěšnější školy ve sportovních soutěžích organizovaných AŠSK a podporovaných MŠMT, Karlovarským krajem a partnery:

MALÁ SPORTOVNÍ OLYMPIÁDA – První stupeň ZŠ Základní škola Ostrov, Masarykova - 1. místo, Základní škola Sokolov, Švabinského - 2. místo, 5. základní škola Cheb, Matěje Kopeckého - 3. místo

SPORTOVNÍ OLYMPIÁDA – Druhý stupeň ZŠ + nižší stupeň osmiletého gymnázia První české gymnázium v Karlových Varech - 1. místo, Základní škola Karlovy Vary Konečná - 2. místo, Základní škola Sokolov, Pionýrů - 3. místo

STŘEDOŠKOLSKÁ SPORTOVNÍ OLYMPIÁDA – Střední školy + víceletá gymnázia

První české gymnázium v Karlových Varech - 1. místo, Střední pedagogická škola, gymnázium a vyšší odborná škola Karlovy Vary - 2. místo, Gymnázium Cheb - 3. místo

Oborové soutěže středních odborných škol a středních odborných učilišť a ostatní školní soutěže:

Mezinárodní dřevorubecká soutěž „Dřevorubec junior 2023“ - soutěž družstev

Karel Krátký, Tadeáš Kadlec, Střední lesnická škola Žlutice – 1. místo

Mezinárodní dřevorubecká soutěž „Dřevorubec junior 2023“ - soutěž jednotlivci

Karel Krátký, Střední lesnická škola Žlutice – 1. místo, Tadeáš Kadlec, Střední lesnická škola Žlutice – 2. místo

Celostátní soutěž „Jizerský dřevorubec 2022“ - kategorie družstva

Karel Krátký, Tadeáš Kadlec, Střední lesnická škola Žlutice – 3. místo

Celostátní soutěž „Jizerský dřevorubec 2022“ - kategorie jednotlivci

Karel Krátký, Střední lesnická škola Žlutice – 1. místo

XIV. ročník mezinárodní akademické soutěže v mysliveckém troubení a vábení jelenů Kostelec2023

Matěj Zábranský, Střední lesnická škola Žlutice – 2. místo

Celostátní výtvarná, literární a sportovní soutěž „Vzduch pro život II“

Kristýna Valdmannová, Střední lesnická škola Žlutice – 1. místo

Národní kolo soutěže „O pohár předsedkyně Odborového svazu Dřevo, lesy, voda“

Adéla Mouchová, Vojtěch Mašát, Filip Kolbinger, Střední lesnická škola Žlutice – 2. místo

Celostátní kolo trubačská soutěž „Dny svatého Eustacha na hradě Křivoklát 2022“ - kategorie soubory

Natálie Langová, Ondřej Vočka, Alena Křížová, Lucie Slámová, Martin Čonka, Střední lesnická škola Žlutice – 2. místo

Celostátní kolo trubačská soutěž „Dny svatého Eustacha na hradě Křivoklát 2022“ - kategorie sólisté

Natálie Langová, Střední lesnická škola Žlutice – 3. místo

Celostátní soutěž FinGRPlay (finanční gramotnost ABC a finanční vzdělávání) – kategorie družstva

Yuriy Kuzmenko, Vanessa Jahnová, Kristýna Nagyová, Marie Dušková, Robert Koky, Daniel Dvořák, Petr Ljapin, Matěj Zeiska, Michael Fischer, Petr Schmiedkunz, Integrovaná střední škola technická a ekonomická Sokolov – 1. místo, Radek Molnár, Markéta Průchová, Ondřej Krejča, Ondřej Řánek, Oliver Curtis, Jaroslav Goliáš, Petr Krejč, Jan Bešťák, Michaela Bartošová, Kristýna Koucká, Integrovaná střední škola technická a ekonomická Sokolov – 3. místo

Celostátní soutěž JA TOP LOGO (Junior Achievement Czech) – kategorie družstva

Marie Dušková, Ondřej Zeman, Integrovaná střední škola technická a ekonomická Sokolov – 2. místo

Celostátní soutěž odborných dovedností žáků oboru TRUHLÁŘ „O hoblík Káji Hoblíka“ - soutěž družstev

Marek Švejdar, Daniel Kovářík, SOŠ stavební Karlovy Vary – 1. místo

Celostátní soutěž odborných dovedností žáků oboru TRUHLÁŘ „O hoblík Káji Hoblíka“ - soutěž jednotlivců

Marek Švejdar, SOŠ stavební Karlovy Vary – 2. místo

Celostátní soutěž kuchařského a cukrářského umění „Gastro Hradec 2023“

Marie Zinnerová, Hotelová škola Mariánské Lázně – 1. místo, Linda Řezáčová, Hotelová škola Mariánské Lázně – 2. místo

Celostátní soutěž Beauty Cup 2023 na téma „Moderní nevěsta“ – kategorie make-up

Natálie Bangová, Střední škola živnostenská Sokolov – 1. místo

Mezinárodní mistrovství Kouzlo krásy „Vesmírná extravagance! – kategorie make-up

Natálie Bangová, Střední škola živnostenská Sokolov – 1. místo

Celostátní kadeřnická soutěž „Brněnské zrcadlo 2023“ – kategorie dámy

Matěj Polívka - Střední škola živnostenská Sokolov – 2. místo

Celostátní kolo soutěže odborných prací 2023 - obor kuchař- číšník

Lucie Blahovcová, Střední škola živnostenská Sokolov – 2. místo

Celostátní kolo soutěže odborných prací 2023 - obor truhlář

Petr Domes, Střední škola živnostenská Sokolov – 3. místo

Celostátní soutěž v oděvní a textilní tvorbě „Oděv a textil, Liberec 2022“ Zuzana Syptáková, Ondřej Ivanov, Sabina Weberová, Vít Proxa, Karolína Svobodová, Střední uměleckoprůmyslová škola keramická a sklářská Karlovy Vary – 3. místo

Celostátní soutěž „Logistik junior SŠ“

Vít Jezbera, Robin Singh, Samuel Stuchl – Střední škola logistická Dalovice – 1. místo

Celostátní soutěž odborných dovedností Olomouc

Daniela Jakubková, Roman Šarišský, Patricie Wirkner - Střední škola logistická Dalovice – 3. místo

Středoškolská odborná činnost

projekt „Racionalizace železniční dopravy z ML do KV“ Robin Singh - Střední škola logistická Dalovice – 2. místo

Mezinárodní veletrh fiktivních firem Olomouc

kategorie webové stránky - 2. místo, kategorie leták - 2. místo, kategorie katalog - 3. místo, kategorie prezentace v AJ - 3. místo Vít Jezbera, Luu Tien Hung, Robin Singh, Tomáš Talhofer, Marie Vršinská, Antonín Zich - Střední škola logistická Dalovice

Mezinárodní veletrh fiktivních firem Olomouc – nejlepší reprezentant veletrhu

Vít Jezbera - Střední škola logistická Dalovice – 2. místo

Celostátní soutěž „ Jak na maturitní práci“

Tomáš Vakeš, Střední škola logistická Dalovice – 3. místo

Celostátní soutěž „Srdce na talíři“ – obor SaUS

Matěj Novotný, Michaela Zieglerová, Střední škola stravování a služeb Karlovy Vary, p.o. – 1. místo

Celostátní soutěž „Lázeňský pohárek“ – obor kuchař

Eliška Prišťáková - Střední škola stravování a služeb Karlovy Vary – 1. místo, Eliška Černochová, Střední škola stravování a služeb Karlovy Vary – 2. místo

Celostátní soutěž „Lázeňský pohárek“ – obor cukrář

Anežka Šedivá - Střední škola stravování a služeb Karlovy Vary – 1. místo

Celostátní soutěž „Plzeňský korbel“ – obor číšník

Lukáš Patenge, Střední škola stravování a služeb Karlovy Vary – 3. místo

Umělecké soutěže a národní kola uměleckých soutěží základních uměleckých škol - školní rok 2021/2022

Celostátní soutěž ZUŠ – hra na bicí nástroje

Maxmilián Lovász, Základní umělecká škola Ostrov – 3. místo

33. ročník Národní přehlídky Kandrdásek 2022

Samuel Tomáš Machač, Základní umělecká škola Ostrov- 2. místo

Celostátní soutěž monologů a dialogů dětí Kandrdásek 2022

Natálie Szabo, Ivana Chernyavska, Základní umělecká škola Ostrov - 2. místo

Celostátní klavírní soutěž Beethovenovy Teplice

Jaroslav Skalka, Základní umělecká škola Fryderyka Chopina, Mariánské Lázně – 1. místo

Mezinárodní klavírní soutěž Broumovská klávesa 2022

Jaroslav Skalka, Základní umělecká škola Fryderyka Chopina, Mariánské Lázně – 2. místo

Mezinárodní klavírní soutěž Broumovská klávesa 2023

Jaroslav Skalka, Základní umělecká škola Fryderyka Chopina, Mariánské Lázně – 1. místo

Celostátní soutěž Karlovarská růžička

Jaroslav Skalka, Základní umělecká škola Fryderyka Chopina, Mariánské Lázně – 1. místo

Celostátní soutěž Mladí pianisté hrají na klavír Steinway

Jaroslav Skalka, Základní umělecká škola Fryderyka Chopina, Mariánské Lázně – 1. místo

Celostátní soutěž Karlovarská růžička

Lada Prinzová, Základní umělecká škola Fryderyka Chopina, Mariánské Lázně – 2. místo

Školní rok 2022/2023

Celostátní soutěže - Hudební obor

Hra na elektronické klávesové nástroje - 3. kategorie

Jáchym Kozubek, Základní umělecká škola Roberta Schumanna Aš – 3. místo

Hra na elektronické klávesové nástroje - 6. kategorie

Radek Kocour, Základní škola a Základní umělecká škola Karlovy Vary, Šmeralova – 2. místo

Hra na elektronické klávesové nástroje - 8. kategorie

Jan Martin Theiss, Základní umělecká škola Járy Cimrmana Františkovy Lázně – 1. místo, Denis Beznoska, Základní škola a Základní umělecká škola Karlovy Vary, Šmeralova – 3. místo

Hra na elektronické klávesové nástroje - 10. kategorie

Martin Coubal - Základní škola a Základní umělecká škola Karlovy Vary, Šmeralova – 3. místo

Hra na akordeon – sólo - 0. kategorie

Jindřich Hluchý, Základní umělecká škola Ostrov – 3. místo

Hra na akordeon - 1. kategorie

Karel Kindrat, Základní umělecká škola Kraslice – 2. místo

Hra na akordeon - 3. kategorie

Barbora Kindratová, Základní umělecká škola Kraslice – 2. místo

Celostátní soutěž – Komorní hra s převahou smyčcových nástrojů

5. kategorie - Smyčcové trio - 1. místo

Artem Piddubnyi, Magdaléna Branžovská, Viktorie Hrušková, Základní umělecká škola Járy Cimrmana Františkovy Lázně

2. kategorie – Klavírní trio - 3. místo

Anna Bartošová, Amálie Balharová, Kristýna Vaníčková, Základní umělecká škola Járy Cimrmana Františkovy Lázně

4. kategorie – Velké klavírní trio - 2. místo

Michal Balík, Kristýna Dvorská, Sofie Simmerová, Základní škola a Základní umělecká škola Karlovy Vary, Šmeralova

2. kategorie – komorní soubory barokní a předklasické hudby „Pětilístek“ 2. místo

Beáta Mohrmannová, Alžběta Anna Strejcovská, Ondřej Pickl, Filip Simmer, Lada Slezáková, Základní škola a Základní umělecká škola Karlovy Vary, Šmeralova

4. kategorie – komorní soubory barokní a předklasické hudby „Quintetto affabile“ - 1. místo

Viola Balíková, Jana Halámková, Aneta Kokštejnová, Adam Šmída, Kristián Šťastný, Základní škola a Základní umělecká škola Karlovy Vary, Šmeralova

Celostátní soutěž – Komorní hra s převahou dechových nástrojů – zobcové flétny

2. kategorie – Kaskáda 1. místo

Eliška Bauerová, Kateřina Čadová, Karin Slavíčková, Stella Štejrová, ZUŠ Jindřicha Jindřicha Cheb

Komorní hra s převahou dechových nástrojů – dřevěné nástroje

3. kategorie – Saxofonové trio - 1. místo

Petr Postolka, Nella Šejbová, Nika Šejbová, Základní umělecká škola Luby

3. kategorie – OdAdoŽ - 2. místo

Andrea Fryšová, Zuzana Fryšová, Žaneta Fryšová, ZUŠ Jindřicha Jindřicha Cheb

3. kategorie – Saxofonový kvartet Easy Going - 2. místo

Viktorie Smutná, Tomáš Pospíšil, Karolína Šperlová, Patrik Sýs, Základní umělecká škola Fryderyka Chopina Mariánské Lázně

Komorní hra s převahou dechových nástrojů – žesťové nástroje

0. kategorie – Žesťové duo VosBa - 2. místo

Oliver Vosátka, Lukáš Ballo, Základní umělecká škola Járy Cimrmana Františkovy Lázně

2. kategorie – Žesťové kvarteto - 1. místo

Eva Kolářová, Stanislav Doležal, Daniel Říšský, Jakub Ďurica, Základní umělecká škola Járy Cimrmana Františkovy Lázně

5. kategorie – Tubové duo Bee Bears - 2. místo

Matěj Bořík, Lukáš Pulda, Základní umělecká škola Sokolov

5. kategorie – Trumpetové duo - 3. místo

Adam Valenta, Jaroslav Lehoczky, Základní umělecká škola Járy Cimrmana Františkovy Lázně

Soutěžní přehlídka ve sborovém zpěvu

Komorní sbory 3. kategorie „Grazioso“ – 1. místo

Základní škola a Základní umělecká škola Karlovy Vary, Šmeralova - Anežka Beránková, Ema Dubová, Kateřina Hauerová, Anežka Krupiaková, Barbora Lelková, Kristýna Marková, Veronika Medvědová, Kateřina Mikešová, Barbora Němcová, Sofie Simmerová, Kateřina Witney, Anna Klára Witney

Celostátní soutěžní přehlídka ve sborovém zpěvu „Zvoneček“

Základní škola a Základní umělecká škola Karlovy Vary, Šmeralova - Ajlin Avci, Lucie Benediková, Kristýna Bocharová, Anna Čermáková, Alena Dušková, Anděla Engelhart, Ondřej Engelhart, Samuel Grunza, Eliška Haláčková, Kateřina Hrušková, Josefina

Johanová, Matyáš Kafuněk, Ema Kostková, Daniel Krejčík, Vladislav Kuzmenko, Ondřej Malík, Jan Marek, Patricie Marková, Šimon Matějka, Aida Mazuraimova, Zuzana Mikešová, Laura Nestlerová, Martin Pilz, Ema Procházková, Mohamad Nik Raza, Filip Rothbauer, Viktorie Sándorová, Filip Simmer, Nela Suchardová, Adam Sysel, Viktorie Titová, Tereza Vondráčková, Aneta Zelenková, Šárka Žáková

Celostátní soutěž literárně dramatických oborů ZUŠ

kolektiv ročníkový 3. kategorie „představení Nová holka“

Kateřina Staňková, Ella Zeroniková, Základní umělecká škola Ostrov – 2. místo

34. ročník Národní přehlídky Kandrdásek 2023 – dialog a inscenace Nová holka

Kateřina Staňková, Ella Zeroniková, Základní umělecká škola Ostrov – 1. místo

Celostátní soutěž literárně dramatických oborů ZUŠ kolektiv ročníková 3. kategorie „inscenace Ruby a Garnet“

Adéla Hájková, Karolína Pöseltová, Základní umělecká škola Ostrov – 2. místo

Dětská scéna, 51. celostátní přehlídka dětského divadla – Inscenace Ruby a Garnet

Adéla Hájková, Karolína Pöseltová, Základní umělecká škola Ostrov

Celostátní soutěž literárně dramatických oborů ZUŠ, kolektiv souborový 7. kategorie „představení Poslíček“

Matyáš Beran, Maxmilián Lovász, Samuel Tomáš Machač, Viktor Majkus, Základní umělecká škola Ostrov – 1. místo

Dětská scéna, 51. celostátní přehlídka dětského divadla – představení Poslíček

Matyáš Beran, Maxmilián Lovász, Samuel Tomáš Machač, Viktor Majkus, Základní umělecká škola Ostrov

34. ročník Národní přehlídky Kandrdásek 2023 – Dialog Strachy

Ivana Chernyavska, Vendula Poláková, Natálie Szabo, Základní umělecká škola Ostrov – 1. místo

Celostátní houslová soutěž „Újezdská notička“ – sólová hra

Kateřina Staňková, Základní umělecká škola Ostro. – 3. místo

Celostátní houslová soutěž „Újezdská notička“ – sólová hra

Julie Isabell Zadražilová, Základní umělecká škola Ostrov – 1. místo

Celostátní soutěžní přehlídka „Mládí a Bohuslav Martinů v Poličce“

Julie Isabell Zadražilová, Základní umělecká škola Ostrov – 1. místo

65. ročník Mezinárodní Kocianovy houslové soutěže pod patronací Pavla Šporcla v Ústí nad Orlicí

Julie Isabell Zadražilová, Základní umělecká škola Ostrov – čestné uznání 2. stupně

Mezinárodní houslová soutěž Dr. Josefa Micky

Julie Isabell Zadražilová, Základní umělecká škola Ostrov – 3. místo a zvláštní cena nejmladšího účastníka

XXVII. ročník celostátního kola pěvecké soutěže „Karlovarský skřivánek“ 2023

Adriana Gaierová, ZUŠ Jindřicha Jindřicha Cheb - 1. místo

Mezinárodní pěvecká soutěž „Olomouc 2022“

Adriana Gaierová, ZUŠ Jindřicha Jindřicha Cheb - 3. místo

2. ročník celostátní soutěže mladých klavíristů „Antonín Dvořák mladým“

Jan Mareš, Ondřej Mareš, ZUŠ Jindřicha Jindřicha Cheb - zlaté pásmo

Soutěž v sólové a komorní hře pro dřevěné dechové nástroje „Litvínovské dřevohraní“

Iva Mičanová, Klára Radová, Michaela Holotová, ZUŠ Jindřicha Jindřicha Cheb - 3. místo

XII. ročník celostátní soutěže ve hře na zobcovou flétnu "Teplické flautohory"

Eliška Bauerová, Kateřina Čadová, Karin Slavíčková, Stella Štejrová, ZUŠ Jindřicha Jindřicha Cheb - 1. místo

Celostátní kytarová soutěžní přehlídka „Mladé pódium 2023“ Teplice

Filip Vosátka, ZUŠ Járy Cimrmana Františkovy Lázně – zlaté pásmo

Finále mezinárodní soutěže Mia festival Praha 2023 - choreografie „Když fouká“

Natálie Belšán, Emma Dusová, Amálie Haklová, Stela Hedrichová, Vanda Korčáková, Amálie Kozová, Veronika Kilchytska, Emma Reidlová, ZUŠ Járy Cimrmana Františkovy Lázně – 3. místo

Mezinárodní violoncellová soutěž Gustava Mahlera 2023, Praha

Artem Piddubnyi, ZUŠ Járy Cimrmana Františkovy Lázně – 3. místo

Celostátní kolo v uměleckém přednesu „Wolkerův Prostějov“

Jakub Kouba, Martin Kulhavý, ZUŠ Roberta Schumanna Aš

Celostátní kolo divadelní soutěže Mladá scéna v Ústí nad Orlicí – představení „Nezkusíš, nevíš“

Martin Kulhavý, Nela Effenbergerová, Jakub Kouba, Martin Kupeček, Anna Janouschová, Helena Janouschová, Amálie Pokorná, Lucie Kašparová, ZUŠ Roberta Schumanna Aš

Mezinárodní klavírní soutěž Vítězslava Nováka

Sebastian Cretan, ZUŠ Roberta Schumanna Aš – 2. místo

Soutěž ve hře na klasickou kytaru „PRAGuitarra Clásica“

Christoforos Šilov – Mouratidis, ZUŠ Roberta Schumanna Aš – 2. místo

Soutěž ZUŠ „Mladé pódium 2023“

Christoforos Šilov – Mouratidis, ZUŠ Roberta Schumanna Aš – zlaté pásmo

Celostátní přehlídka ve hře na kytaru Mladé pódium 2023

Michal Strnad, Základní umělecká škola Fryderyka Chopina, Mariánské Lázně – zlaté pásmo + cena za kultivovaný projev

Celostátní televizní soutěž „Zlatý oříšek“

Sebastian Cretan, Základní umělecká škola Fryderyka Chopina, Mariánské Lázně - finalista a držitel ceny

XXVII. ročník celostátního kola pěvecké soutěže „Karlovarský skřivánek“

Karolína Žejdlová, ZUŠ Sokolov – 3. místo

XXVII. ročník celostátního kola pěvecké soutěže „Karlovarský skřivánek“ – duo

Emily Kontová, Karolína Žejdlová, ZUŠ Sokolov – 3. místo

15. ročník mezinárodní keyboardové soutěže ZUŠ SR a ČR v Považskej Bystrici

Ela Cihlářová, ZUŠ Sokolov – bronzové pásmo

Skladatelská soutěžní přehlídka žáků ZUŠ ČR

František Kubis, ZUŠ Horní Slavkov – stříbrné pásmo, Ondřej Lojín, Veronika Bláhová, ZUŠ Horní Slavkov – bronzové pásmo

Celostátní soutěž Czech dance tour Litoměřice -choreografie „Call me back“

Karolína Novotná, Lucie Rjabuchin, Jůlie Borovičková, Pavlína Zábranská, Anna Drobná, Barbora Krpejšová, Anežka Čepičková, ZUŠ Horní Slavkov – 3. místo

Celostátní kytarová soutěžní přehlídka „Mladé pódium 2023“ Teplice

Teodor Germuška, ZUŠ Kraslice – bronzové pásmo

Celostátní kolo Czech Dance Masters Praha - choreografie „Its Getting Bad Again“

Lucie Štípková, Valentýna Krajníková, Magdalena Tesařová, Lucie Streschnáková, Terezie Seifertová, Nela Horvátová, Aneta Panušková, Magdaléna Pleyerová, Ellen Vicanová, Klaudie Řežábková, Bedřiška Surová, ZUŠ Kraslice - 2. místo

Finále mezinárodní soutěže Mia festival Praha 2023 – choreografie „Včasné dodání“

Viktorie Taliánová, Laura Vetenglová, Ema Burešová, Julie Marenčáková, Dara Štěpánková, Emílie Magdaléna Bilková, Mia Stará, ZUŠ Kraslice - 1. místo

Celostátní pěvecká soutěž Karlovarský skřivánek 2023

Aneta Panušková, ZUŠ Kraslice - 3. místo

Celostátní pěvecká soutěž Karlovarský skřivánek 2023

Viktoria Titová, Základní škola a Základní umělecká škola Karlovy Vary – 3. místo, Ema Procházková, Základní škola a Základní umělecká škola Karlovy Vary – 2. místo, Anežka Krupiaková, Základní škola a Základní umělecká škola Karlovy Vary – 3. místo

Celostátní pěvecká soutěž Karlovarský skřivánek 2023 – pěvecké duo

Anežka Krupiaková, Barbora Němcová, Základní škola a Základní umělecká škola Karlovy Vary – 2. místo

Celostátní pěvecká soutěž Karlovarský skřivánek 2023 – pěvecké duo

Sofie Simmerová, Kristýna Marková, Základní škola a Základní umělecká škola Karlovy Vary – 2. místo

Mezinárodní pěvecká soutěž Bohuslava Martinů

Anežka Krupiaková, Základní škola a Základní umělecká škola Karlovy Vary – 1. místo, Jan Marek, Základní škola a Základní umělecká škola Karlovy Vary – 3. místo, Kateřina Vaculíková, Základní škola a Základní umělecká škola Karlovy Vary – 3. místo

XIV. ročník mezinárodní soutěže ve hře na klasickou kytaru PRAGuitarra Clásica 2023

Adam Sysel, Základní škola a Základní umělecká škola Karlovy Vary – 2. místo

Mezinárodní soutěž pěveckých sborů „Svátky písní Olomouc“

Pěvecký sbor KOPRETINY - Emílie Bendová, Leontýna Ciprová, Šárka Drična, Nikola Havlová, Ondřej Hrstka, Amélie Humeníková, Anna Iterská, Anna Jakubková, Kateřina Kubinčanová, Barbora Lípová, Kateřina Nová, Lukáš Novák, Adéla Petáková, Maria Provitská, Leontýna Sedlačková, Sofie Šlajerová, Ema Štrérová, Gabriela Švehlová, Kateřina Tiralová, ZUŠ Jindřicha Jindřicha Cheb – stříbrné pásmo

Celostátní soutěžní přehlídka pěveckých sborů „Hrajeme s Orffem“

Pěvecký sbor KOLIBŘÍCI - Lenka Adamcová, Sofie Brunclíková, Hana Bružeňáková, Sofie Burešová, Valentýna Demeterová, Vanesa Dunková, Nikola Grulichová, Markéta Hoťková, Josefína Hubená, Sofie Jamnická, Kateřina Kafková, Doubravka Petříková, Sofia Repetska, Aneta Romančáková, Lucie Stulíková, Nela Svobodová, ZUŠ Sokolov, p.o. - Zlaté pásmo a nejvyšší titul Laureát soutěže.