My, občané města Karlovy Vary, potřebujeme někoho, kdo za nás bude bojovat. Mnohým z nás se nelíbí, jak je město Karlovy Vary spravováno. Můžeme mnohdy říci, že situace je již tristní a zastupitelé si z nás dělají legraci. Potřebujeme někoho, kdo se za nás postaví a bude nás bránit. Jako předseda našeho sdružení Karlovy Vary pro mladé (duchem) jsem přišel na přednášku Transparency International (TI) o korupci, abych načerpal nové postupy, jak účinně proti korupci bojovat.

Kritiky jsem slyšel na diskuzi mnoho, ale když se jeden občan otázal stolu, kde byli největší mediální mluvčí Karlových Varů (Kotek, Fujdiar a spol): „Co jste dokázali?“ bylo ticho. Dotaz byl přejit. Až po hodině pan Homolka řekl, že se jim podařilo zastavit jeden nevýhodný prodej domu v městském majetku. Jak odvážné tvrzení! My! Ptám se: „ Jak my?“ Jak si to mohou přivlastnit? Ptám se jako ten občan: „Co jste kromě nenávisti a zloby, která je teď v K. Varech cítit všude, dokázali pozitivního?“

Při diskuzi mezi shromážděnými ke mne přišel pan Fujdiar a řekl mi přibližně následující: „ Pane Němec, jestli neustoupíte do pozadí, řekneme o Vašem otci něco, co ho bude velmi kompromitovat.“ Povstal jsem, a přede všemi jsem řekl, že mne právě pan Fujdiar jménem sdružení „O co jim jde?“, zastrašoval a nutil, abych přestal hledat dobrou náladu v K. Varech. Pan Fujdiar povstal, nepopřel to, také nemohl, když ho všichni viděli, že u mne byl, a řekl, že můj otec měl prohlásit na nějakém jednání něco v tom smyslu, že jeho stranu budou podporovat malí a střední živnostníci z K. Varů a radnice jim bude za to dávat zakázky. Ano jsem pro! Ať radnice dává zakázky především firmám z K. Varů. Ať se mají naši občané dobře z našich peněz!

Ptám se, kdo nás má zastupovat? Chce, aby to byli lidé, kteří jen ničí a když se někdo postaví proti nim, zastrašují ho? Chcete zpátky 60. Léta? Já ne!

Ronald Němec, předseda sdružení Karlovy Vary pro mladé (duchem)