Po odborné stáži studentů karlovarské střední školy zdravotnické v Německu se karta obrátila. Na čtrnáctidenní program plný zajímavých akcí a především stáže v nemocnici dorazila skupina německých studentů z Kaufbeurenu.

„Když jsme se vrátili se studenty z německého města Kaufbeuren, byli jsme všichni nadšení, doufáme, že se nám to povede i v opačném gardu pořadatelů," řekla Monika Maléřová, učitelka ze střední zdravotnické školy.

Celý program výměnných pobytů se stáží se daří realizovat především díky evropskému programu Leonardo da Vinci. Ten se snaží rozvinout nastudované odbornosti i v jiných zemích. „I díky tomu, že jsou tito studenti z města, kam po válce zamířilo mnoho sudetských Němců, chceme propojit tyto vazby i touto stáží. I proto jsme do programu zařadili přednášku v muzeu o soužití Čechů a Němců před 2. světovou válkou," uvedla ředitelka školy Hana Švejstilová.

Němečtí studenti se zde budou především vzdělávat a srovnávat postupy českého zdravotnictví a školství. „Zdravotnickou školou jsme byli osloveni v rámci evropského programu na podzim. Žáky tak čeká především několikadenní stáž v karlovarské nemocnici. Zde si pod dohledem pedagoga ze školy prohlédnou několik oddělení a vyzkouší si některé lehčí zdravotnické postupy," sdělila Gabriela Píchová, vrchní sestra z karlovarské nemocnice. „Sami jsme na našich studentech viděli, jak jim prospěla stáž v Německu. Především je překvapila úroveň paliativní léčby a samotný přístup k pacientům," dodala Maléřová.

Studenty z jižního Bavorska tak čeká čtrnáct dní, kdy kromě praxe v nemocnici poznají i Karlovarský kraj. Mohou se tak těšit na prohlídku Mariánských Lázní, Jáchymova a poslední víkend se vydají na návštěvu hlavního města.