VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nemocnice: boj začíná

Karlovy Vary - Snahou obou stran je najít kompromisní řešení

5.2.2011 3
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Archiv KD

Jak se Karlovy Vary postaví k záměru Karlovarského kraje pronajmout karlovarskou nemocnici? To bude jasné až po projednání v koalici K20.
O tomto plánu byl primátor Kulhánek informován krajským radním Václavem Larvou (ČSSD), který jej požádal o stanovisko. „Primátor okamžitě vyrozuměl zástupce koalice a požádal je o vyjádření,“ uvedl mluvčí magistrátu Jan Kopál. Dodal, že prioritou je zachování dostupné lékařské péče ve stávajícím či širším rozsahu a stávající či lepší kvalitě.


„Město v tuto chvíli preferuje zachování přímé kontroly Karlovarského kraje nad chodem nemocnice. Pokud budou pádné důvody, pro které by vstup soukromého partnera mohl lépe než přímá správa krajem naplnit dostupnost, rozsah a kvalitu poskytované péče, chce se s nimi město seznámit,“ zdůraznil.
Podle mluvčího chce primátor znát kontrolní mechanismy, které Karlovarský kraj vůči soukromému partnerovi uplatní. „Konečné rozhodnutí a zodpovědnost za něj je a nadále zůstane věcí kraje jako zřizovatele a vlastníka nemocnice a garanta nemocniční zdravotní péče,“ uzavřel mluvčí.


Na reakci kraje, že důvodem pronájmu nemocnice je mimo jiné dlužná částka 260 milionů po bývalém manažerském vedení, reagoval také nájemce sokolovské nemocnice, společnost Nemos Sokolov s.r.o.. Ta se ostře ohradila proti tvrzením, že kvůli pohledávce 68 milionů žádá Karlovarský kraj o překlenovací úvěr a nemá hotovost na výplaty zaměstnanců.
„Tato tvrzení se nezakládají na pravdě, jedná se o nepravdivé údaje, které naši společnost poškozují. My své závazky od doby účinnosti nájemní smlouvy plníme a hradíme vše, jak se má. Karlovarský kraj nežádáme o překlenovací úvěr. Nyní pouze mezi stranami Nemos Sokolov a Karlovarskou krajskou nemocnicí (KKN) probíhají věcná a korektní jednání o podobě vypořádání dluhu Karlovarské krajské nemocnice, jenž je evidován na Nemocnicí Sokolov,“ uvedl jednatel Michal Soukup.


Takovéto závazky jsou podle něj výhradně záležitostí KKN. „Snahou obou stran je najít kompromisní řešení, které by dávalo jistotu věřitelům, že jejich závazky budou uhrazeny. Z titulu sta procent vlastníka KKN jsou vedena jednání rovněž za účasti představitelů krajského úřadu, který by měl být pro věřitele jakýmsi garantem plnění vznikající dohody, a i tímto působením by mělo dojít ke zklidnění nynější situace,“ zdůraznil Soukup.

Autor: Ivana Kalinová

5.2.2011 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:
Jan Kopál, mluvčí karlovarského magistrátu

OTÁZKA PRO: Jana Kopála, mluvčího magistrátu města

Rostliny konopí na zahrádce v Karlových Varech.
4

Na zahradě pěstovala marjánku. Ale bylo jí asi více než dost

Obchodní akademie oslavila 80. narozeniny

Karlovy Vary - Obchodní akademie v Karlových Varech oslavila v těchto dnech významné jubileum 80. výročí založení.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Karlovy Vary – Bez složitého dojíždění za studiem mimo region si mohou nově zvyšovat kvalifikaci zdravotní sestry.

SLEDUJEME ON-LINE

Volební místnosti se zavřely

/FOTOGALERIE/ Voliči v Česku rozhodovali o tom, jaké složení bude mít nová Sněmovna, a tím i budoucí vláda. Svými hlasy ovlivní také to, co přinesou příští zákony nebo jakou podobu bude mít státní rozpočet minimálně na příští rok. Určovat by to mohli zástupci 31 stran a hnutí, práh dolní komory ale v roli poslanců překročí jen menšina z nich.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení