Podle finančního plánu bude Karlovarská krajská nemocnice v letošním roce ve ztrátě přibližně 41 milionů korun. Snížit tuto částku má za úkol i nové vedení nemocnice v čele s Luďkem Nečesaným, které do svých funkcí nastupuje ve čtvrtek 1. září.

„Kritizoval jsem, že dostáváme ke schválení finanční plán nemocnice na rok 2011 až v srpnu. Když jsem byl ještě ředitelem školy, tak jsme tento plán museli mít připravený ke schválení několik měsíců předem. Ovšem nyní mi bylo řečeno, že se čekalo na vyjádření pojišťovny, která musela ještě spočítat některé údaje. Nové vedení nemocnice mi ale slíbilo, že finanční plán nám bude dodávat vždy včas,“ řekl hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný.

„Podle plánu předpokládáme, že krajská nemocnice bude letos ve ztrátě 41 milionů korun,“ dodal hejtman. Podle krajského radního Jaroslava Bradáče je tato suma složena ze dvou částek. „Ztráta v hospodaření je přibližně 25 milionů korun. Dalších 16 milionů korun jsou transformační náklady,“ konstatoval radní Jaroslav Bradáč.

Na postu generálního ředitele končí v nemocnici ve středu 31. srpna Zdeněk Horák, kterého nahrazuje šestičlenný tým z Liberce, který povede bývalý ředitel Krajské nemocnice v Liberci Luděk Nečesaný. „Jedním z našich hlavních cílů je samozřejmě zlepšit ekonomickou situaci nemocnice. Dalším důležitým cílem je zprovoznit pavilon akutní medicíny,“ uvedl Luděk Nečesaný.