Díky modernímu vybavení se zvýší operační kapacita nemocnice. Spolu s přestavbou sálů dojde i na dokončení chráněných únikových cest a na úpravu trafostanice. Celá akce vyjde na 180 milionů korun.

Částku 150 milionů korun investuje Karlovarský kraj, kterému nemocnice patří, a 26 milionů korun na přístrojové vybavení zaplatí provozovatel nemocnice, společnost Penta Hospitals CZ.

„Jedná se o největší investici v sokolovské nemocnici za posledních deset let. Díky novým centrálním sálům se zlepší nejen komfort a pracovní prostředí pro zaměstnance, ale zefektivní se provoz, kdy se operativa z celé nemocnice zcentralizuje na jedno místo,“ uvedl ředitel Nemocnice Sokolov Jaroslav Kratochvíl.

Stávající operační sály pocházejí z poloviny 80. let minulého století, a modernizace je tak potřebná. Například v nich chybí taková samozřejmost, jako je klimatizace.

„Na nové sály se těšíme. Jsme součástí velkého projektu a budeme mít možnost ovlivnit finální podobu a dovybavení sálů,“ říká vrchní sestra centrálních operačních sálů Soňa Malá.

Běžkaři mohou vyrazit například na čerstvě upravený Bublavský okruh (na snímku).
Na horách jsou ve stopách stále ideální podmínky

„Je pro nás samozřejmé, že nejen pacienti v Karlovarské krajské nemocnici, jejímž jediným akcionářem je Karlovarský kraj, ale i občané v pronajaté sokolovské nemocnici si zaslouží zdravotní péči na vysoké úrovni. Proto chceme postupně pokračovat v obnově budov a zařízení sokolovské nemocnice, stejně jako nemocnic v Karlových Varech a v Chebu. V Sokolově vznikne šest nových operačních sálů,“ uvedla hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová.

Stavební akce má skončit v květnu 2020. „Takto rozsáhlých stavebních prací si samozřejmě nepůjde nevšimnout, a proto prosíme pacienty o maximální shovívavost,“ dodal Kratochvíl. V následujících měsících bude nutné počítat s tím, že v nemocnici bude docházet k určitým dílčím omezením průjezdnosti areálu a také parkování.

„Pacienti se vše dozvědí z informačních tabulí. Jsme také připraveni podávat informace prostřednictvím centrálního registru,“ doplnila mluvčí nemocnice Markéta Singerová.

„V našich nemocnicích se dlouhodobě zaměřujeme nejen na odborný rozvoj a zlepšování zdraví pacientů, ale také na kvalitu péče a spokojenost našich zaměstnanců. Jsme velmi rádi, že ve spolupráci s Karlovarským krajem můžeme tento projekt realizovat,“ uvedla ředitelka Penta Hospitals CZ Barbora Vaculíková.

Karlovarský kraj v oblasti zdravotnictví pokračuje i v dalších velkých investičních akcích, jako je porodnice v Karlových Varech za 91 milionů nebo revitalizace Nemocnice Cheb za téměř půl miliardy korun.

Ilustrační foto.
Okrádal svoji rodinu, bral prsteny, oblečení i telefon