Plicní oddělení, a to lůžkové i ambulance, by tady mělo být otevřeno příští rok na přelomu ledna a února.

Plicní oddělení je posledním v nemocnici, které je ve starém objektu. V případě plicního dokonce 120 let. Z čehož je jasné, že ideální podmínky tady neměl ani personál, ale ani pacienti.

Nové oddělení v nástavbě má kapacitu 22 lůžek v sedmi pokojích. Je zde navíc také speciální lůžko pro pacienty s podezřením na tuberkulózu.

Výrazně vyšší komfort by tměli mít v novém prostředí lékaři a sestry, které ambulantně ošetří ročně kolem 7000 pacientů. Zhruba 500 jich je pak hospitalizováno.

Kromě nástavby na pavilonů C, která se uskutečnila za plného provozu všech oddělení v budově, došlo i na další stavební úpravy. Nová je například fasáda a také balkony ve všech patrech pavilonu.

"Pacienti i zdravotnický personál díky přestavbě opustí poslední z historických budov Karlovarské krajské nemocnice a přestěhují se do moderního zázemí nového oddělení. Jeho součástí je sedm pokojů s kapacitou 22 lůžek, zákrokový sál i ordinace spirometrie a inhalace," uvedla hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová.

Podle náměstka hejtmanky Jana Bureše bude nové vedení kraje pokračovat v započaté modernizaci krajské nemocnice. „Musíme si ale nejdříve připravený generel velmi podrobně prostudovat. Myslím si však, že je zpracován dost dobře a do jisté míry ho určitě dodržovat budeme," konstatoval Bureš.

„Zabýváme se například možností vybudovat novou střední zdravotnickou školu přímo v karlovarském areálu krajské nemocnice. Tak, aby tady vznikla namísto opuštěných objektů nová a moderní školní budova. Tak trochu přitom sázíme rovněž na fakt, že by to mohlo zvýšit zájem studentů a studentek, kteří nám chybí," dodal Bureš.