VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nemocnice Ostrov je nejoblíbenější v kraji

Ostrov - Důležitý rok své existence má za sebou Nemocnice v Ostrově. Chirurgové již stabilně operují v takzvaném jednodenním režimu, který je efektivní a pacienti ho oceňují.

14.1.2018
SDÍLEJ:

FRANTIŠEK WERNER, 41 let, pochází z Karlových Varů, je ženatý, má tři děti. Ve volném čase nejraději sportuje. Aktivně hraje tenis, fotbal a golf.Foto: Deník / Redakce

Začal zde fungovat celostátně výjimečný projekt domácí plicní ventilace, dále se rozvíjí oddělení psychiatrie. Pod vedením ředitele Františka Wernera, který je ve své funkci od ledna 2016, navíc obhájila krajské prvenství v projektu Nemocnice ČR 2017, o kterém rozhodli samotní pacienti. Špitál má navíc nového majitele, kterým je investiční společnost Penta Hospitals CZ.

Podařilo se vám zvítězit v soutěži v celostátním projektu Nemocnice ČR 2017 za Karlovarský kraj…

Ano, vítězství v Karlovarském kraji jsme navíc obhájili. Jednalo se o kategorii Bezpečnost a spokojenost hospitalizovaných pacientů. Máme z toho velikou radost, obzvláště když víme, že o výsledku rozhodli samotní pacienti a hlasování probíhalo kontinuálně během celého roku 2017.

Do projektu se zapojilo 155 nemocnic, ve kterých jsou akutní lůžka, z celé České republiky. Naše nemocnice má více než 300 lůžek. Ocenění patří všem našim zaměstnancům, zejména lékařům, sestrám a zdravotnickému personálu. Těm patří největší díky!

Co se pacientům ve vaší nemocnici nejvíce líbí?

Máme mnoho reakcí na sociálních sítích, dostáváme děkovné e-maily i klasické dopisy, takže víme přesně, co u nás pacienti nejvíce oceňují.

Opravdu nejčastěji chválí odborný a především lidský přístup personálu. Snažíme se, aby naši zaměstnanci vytvářeli pro pacienty takové podmínky, aby se u nás cítili opravdu dobře, skoro jako doma. To vše v duchu naší filozofie uplatňování odbornosti a individuálního, vřelého přístupu. Líbí se jim také krásné, moderní a čisté prostředí nemocnice, která je nově zrekonstruovaná, a přilehlý nemocniční park.

Jaké přístrojové vybavení hodláte v letošním roce do nemocnice pořídit?

Máme v plánu nakoupit ventilátory, antidekubitní matrace, speciálně polohovatelná lůžka, monitor vitálních funkcí.

Chystáme se také obměnit chirurgické nástroje. Řádově se jedná o miliony korun. Dále plánujeme investice do budov například rekonstrukce parní kotelny.

Problémem našeho zdravotnictví je nedostatek personálu. Došlo u vás k nějakým zásadním změnám?

Problém s personálem je celorepublikový, ale snažíme se s tím úspěšně bojovat. Posilujeme nábor, nabízíme zajímavé benefity a náborové příspěvky. Naše nemocnice má 420 kmenových zaměstnanců a 130 externích odborníků. Jsem rád, že se nám podařilo získat nového primáře na psychiatrii a také primáře oddělení následné péče a ARO (NIP), který nahradil zesnulou primářku Ivanu Jarošovou, ta na konci roku získala ocenění Zdravotník roku Karlovarského kraje.

Na jaké benefity své zaměstnance lákáte?

To je věc, na kterou jsme se v posledním roce hodně zaměřili. Mezi naše benefity jsme v roce 2017 nově přidali například hlídání dětí o prázdninách, zajištění dopravy pro zaměstnance či slevy na různé kulturní akce. Pro posílení celkové atmosféry pořádáme pro naše zaměstnance různé společenské akce či výlety.

Ostrovská nemocnice má v kraji celou řadu primátů. Například oddělení psychiatrie či projekt domácí plicní ventilace (DUPV).

To byl dlouho připravovaný projekt, který plynule navazuje na vznik komplexního centra následné intenzivní péče. To má 38 lůžek a je největším oddělením v České republice. Jeho součástí je též oddělení odlehčovací ventilační péče, které nemá v ČR obdoby. Hlavou celého projektu byla primářka Ivana Jarošová, která o takovém projektu snila již od roku 2004. Nyní se vše stalo skutečností. Oddělení je určeno pro apaliky, tedy pro pacienty ve stavu bdělého bezvědomí, kteří ztratili všechny funkce velkého mozku. Ještě připomenu, že DUPV nabízíme pacientům jako jedna z mála nemocnic v České republice. Slouží lidem, kterým částečně nebo úplně v domácím prostředí nahrazuje spontánní dýchání. Vše za pomoci speciálního přístroje, který je o něco větší než tlustá kniha.

V průběhu loňského roku jste také zřídili Dobrovolnické centrum Nemocnice Ostrov. Jaký má projekt úspěch?

Dobrovolnické centrum funguje téměř celý rok a rozrůstá se o další členy. Projekt sdružuje dobrovolníky, kteří chodí číst pacientům na oddělení následné péče, nebo například těm, kteří jsou po těžkém úrazu či po mrtvici upoutaní na lůžko. Krátí jim tak dlouhou chvíli a zpříjemní dobu léčení. K centru nyní již neodmyslitelně patří i animoterapie, která se pomocí zakrslých králíčků či morčat na odděleních provádí.

Loni v červnu transformovala Nemocnice Ostrov akutní chirurgickou péči na plánovanou jednodenní chirurgii. Jaký je o ni zájem?

Současnost nám jasně ukazuje, že to bylo správné a efektivní rozhodnutí a spektrum zdravotní péče v ostrovské nemocnici zapadá do celkové koncepce v Karlovarském kraji. V rámci jednodenní operativy provedli naši ortopedi během uplynulého roku více než 2000 operací, chirurgové mají za sebou 700 operací. To je vynikající skóre. Věříme, že tento počet bude dále narůstat.

Připomeňte, v čem je výhoda jednodenní chirurgie?

Je to celosvětový trend, třeba v USA tvoří počet pacientů zahrnutých do jednodenní operativy až 80 procent! Pacient je přijat v den operace, čeká ho krátká doba hospitalizace, což je lépe vnímáno jak pacientem, tak jeho rodinou. Výhodou je menší zátěž pro pacienta, snižuje se riziko nákazy, další výhodou je také domácí rekonvalescence a kratší pracovní neschopnost. Jedná se zejména o laparoskopické operace tříselných kýl, laparoskopické operace žlučníků, křečových žil a štítné žlázy. Charakteristickým rysem jednodenní chirurgie je krátkodobý pobyt v klidném prostředí, s minimalizací stresu a přímý opakovaný kontakt s operatérem při zachování individuálního přístupu a dostatečné informovanosti pacienta.

Vloni získala ostrovskou nemocnici investiční společnost Penta Hospitals CZ. Jak vnímáte vstup tohoto investora?

Vstup silného investora s mezinárodní zkušeností ve zdravotnictví je pro nás vzhledem k plánovaným změnám v systému zdravotní péče v ČR a při zvyšujícím se tlaku na efektivní řízení nemocnic výbornou zprávou. Jsem si jistý, že tento krok prospěje celé nemocnici, nejenom zaměstnancům, ale především pacientům. Zaručuje nám stabilní postavení na trhu a rozvoj nemocnice.

(pech)

Autor: Redakce

14.1.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Gastronomie - Gastronomie Pomocníci v kuchyni 17 000 Kč Pomocníci v kuchyni POMOCNÍK/CE V KUCHYNI - STUDENÁ KUCHYNĚ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Kontakt: telefonicky, e-mailem, Pracovní doba: 6.30 - 15.00 hod, ranní směny PO-PÁ. , Praxe v oboru výhodou.. Pracoviště: Vesk service s.r.o. - hotel čajkovskij palace - 001, Krále Jiřího, 360 01 Karlovy Vary 1. Informace: Simona Molnárová, +420 353 402 935. Výroba - Výroba Obsluha strojů 14 000 Kč Obsluha strojů na úpravu vláken, dopřádání a navíjení příze a nití PŘADLENA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: KONTAKT: TEL: pí. Bendová v době od 08:00 do 15:00 - 353162416 nebo e-mailem - anna.bendova@vlnap.cz, POŽADAVKY:vhodné pro ženy, pozor i NOČNÍ PROVOZ, spolehlivost, ochota učit se nové věci., Nabízíme: podnikové stavování, dovolenou navíc + odměny.. Pracoviště: Vlnap a.s. - oo1, Karlovarská, č.p. 1342, 362 21 Nejdek 1. Informace: Anna Bendová, +420 353 162 416. Zdravotnictví - Zdravotnictví Masér, fyzioterapeut 25 000 Kč Fyzioterapeuti bez osvědčení FYZIOTERAPEUT/KA. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: FYZIOTERAPEUT/KA, Kontakt: pí Alena Ungrová Dis., tel.: 607 688 467, e-mail: alenarehabilitace@seznam.cz, Pracovní doba: 7:00 - 12:00, 13:00 - 15:30, Ambulantní rehabilitace., Nabízíme: , - stravenky, 5 týdnů dovolené, Místo výkonu práce: Malé náměstí 611, Toužim, eventuálně Hradební 32, Žlutice. Pracoviště: Alena ungrová, dis. - 001, Malé náměstí, č.p. 611, 364 01 Toužim. Informace: Alena Ungrová, +420 607 688 467. Obchod - Obchod Pokladní 100 Kč Pokladníci v prodejnách POKLADNÍ-DPČ v maloobchodní prodejně. Požadované vzdělání: nižší střední. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 100 kč, mzda max. 100 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme : , vzdělání – nižší střední , praxe v obchodním řetězci výhodou , samostatný a výkonný způsob práce, nasazení , spolehlivost, pracovitost, flexibilitu a pozitivní postoj k obchodu , příjemné vystupování , ochotu k fyzické práci , , Nabízíme : , Řádné zaškolení, možnost profesního růstu , Odpovídající finanční ohodnocení, jistotu stálého zaměstnání. Pracoviště: Norma k.s. diskont potravin ostrov - oo1, Jáchymovská, č.p. 1377, 363 01 Ostrov nad Ohří. Informace: , .

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Veronika Kabátová se narodila 13. října v 1:58 mamince Pavle a tatínkovi Martinovi z Ostrova. Po příchodu na svět v plzeňské FN vážila jejich prvorozená dcerka 2720 gramů a měřila 47 cm.
4

FOTO: Právě jsme se narodili. Miminka z Karlovarského kraje

Muzeum Mattoni

Mattoniho muzeum prodloužilo sezonu

OBRAZEM: Policisté kontrolovali restaurace v Chodově

Chodov - Další policejní akce se konala během noci z pátku na sobotu v Chodově.

Olympionici se sešli v lázních v Becherově vile

Karlovy Vary – Jedna sportovní legenda vedle druhé. Co jméno, to velký pojem.

VIDEO: Na tržnici zkontrolovali policisté desítky osob

Potůčky – Při boji s drogovou kriminalitou v příhraničních tržnicích policisté uskutečnili další kontrolní akci. A opět se zaměřili na Potůčky, kde bylo nasazeno téměř 40 policistů z pořádkové, cizinecké a dopravní policie. 

Zajíc Company a Vzpoura mozků

Karlovy Vary – Každá kapela si myslí, že její tvorba je nejoriginálnější a nejlepší na světě a že je schopna dodat posluchačům ten známý euforický dojem vznikající poslechem nádherné muziky

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT