Novou oční ambulanci včera otevřela karlovarská nemocnice. „Moderně vybavené oddělení bude sloužit převážně pro pacienty Karlovarska,“ uvedla Hildegarde Bejlková, mluvčí Karlovarské krajské nemocnice, a.s. Podle ní už pacienti z tohoto regionu nebudou muset dojíždět na ambulantní vyšetření očí do nemocnice v Sokolově, centra očního oddělení společnosti. „Sokolovská nemocnice provozovala detašované pracoviště oční ambulance v lázeňském domě Orplid. To zde bylo zrušeno a abulanci jsme přesunuli do karlovarské nemocnice. Po fúzi třech nemocic v kraji do jedné akciové společnosti chceme, aby veškerá lékařská oddělení byla soustředěna v jednom objektu, tedy v karlovarské nemocnici,“ dodala Bejlková.

Karlovarská oční ambulance, jejíž prozatímní vedoucí lékařkou je Marcela Lukešová, nyní jede ve zkušebním režimu. Slavnostní otevření tohoto oddělení a zároveň zahájení provozu operačního sálu plánuje nemocnice do konce letošního září. Po získání licence by měla být vedoucí lékařkou Hana Plachá. Otevření oční ambulance přivítal i Jiří Štefan, ředitel karlovarské nemocnice. „Toto oddělení se do nemocnice vrací po dlouhé době. To je velmi pozitivní zpráva,“ uvedl Štefan. Zvýšené pohodlí při ošetření například šedého zákalu očí přivítají i samotní pacienti, kteří tento zákrok absolvují v nemocnici v Karlových Varech a nebudou už muset dojíždět na lékařské ošetření očí do Sokolova.

Náklady na vybudování oční ambulance činily půldruhého milionu korun. Oddělení je umístěno v pavilonu číslo 8 společně s ušním, nosním a krčním oddělením (ORL). Rekonstrukce a modernizace ORL stála nemocnici přibližně šest set až sedm set tisíc korun.