Od původního záměru sestěhovat okrajové pavilony do nového pavilonu teď musí Karlovarská krajská nemocnice odstoupit. Nový pavilon tak zatím nabídne jen některé služby a změní se rovněž orientační systém v nemocnici.

„V současnosti nejsme schopni finančně zajistit celý projekt, tak jak byl původně zamýšlen. Dalším důvodem pro odložení tohoto záměru bylo rovněž to, že nám do výběrového řízení přišla pouze jedna nabídka od zřizovatelská firmy, a to do toho jsme se nechtěli pouštět," uvedl Jan Rajs, provozně-technický ředitel KKN.

„Projektu se však nechceme vzdát, ale pouze ho rozčlenit na jednotlivé etapy. Nyní se tedy projektant snaží vyselektovat z projektu část, na kterou budeme mít dostatek financí i dalších prostředků. Přibližně do čtrnácti dnů by s tím měl být hotov a poté chceme vypsat nové výběrové řízení pouze pro tuto etapu," doplnil Rajs.

U nového pavilonu akutní medicíny však již byla provedena jedna z kolaudací. Další ho teprve čekají.

„Pavilon se už kolauduje. Kolaudace ovšem probíhají na etapy. První část kolaudace proběhla již 17. července. Další bude v průběhu srpna, kdy pak chceme pavilon zpřístupnit veřejnosti, kdy jí poslouží jako vstupní brána do dalších pavilonů v nemocnici. Budou to prozatím spíše komunikační prostory," dodal Jan Rajs.

„Úspěšně bylo zkolaudováno i nové parkoviště. Od září zde pak bude také nainstalován parkovací systém. Návštěvníkům pak budeme poskytovat první půl hodinu parkování zdarma. Koncem srpna pak proběhne poslední kolaudace, po dodání veškerého nábytku a vybavení. Poté chceme v pavilonu zprovoznit centrální pokladnu, bistro, prodejnu se smíšeným zbožím, bankomat a v první fázy také lékárnu," pokračoval Rajs.

„Chystáme se také změnit celý orientační systém v nemocnici, aby byl přehlednější. Budovy budou zančeny jinak a barevně. Vycházet tak budeme z centrálního pavilonu a pak dále na další části nemocnice," dokončil Jan Rajs.