Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Neničte nám bydlení, protestují lidé

Karlovy Vary - Přestože se územní plán města Karlovy Vary teprve tvoří, lépe řečeno jeho dokončení stále odkládá, už mezi lidmi vzbuzuje odpor. Tento dokument totiž obsahuje návrh zastavění dosavadní návsi v Olšových Vratech rodinnými domy.

15.8.2016 1
SDÍLEJ:

ZELENÝCH PLOCH není nikdy dost, proto v Olšových Vratech lidé o zeleň bojují.Foto: Foto Deník mel

A když to místní občané zjistili, doslova se zhrozili. Protože s tímto záměrem nesouhlasí, vypravili se i na karlovarské zastupitelstvo, aby před svými zástupci důrazně protestovali a přesvědčili je o tom, aby město své stavební plány s návsí změnilo.

„Se zastavěním návsi rozhodně nesouhlasíme. Daná lokalita je jedním z mála sídel vesnického typu a právě kolem návsi historicky vznikala zástavba rodinných domů s tím, že tento centrální prostor s rozsáhlou vegetací, stromy a zelení zůstane zachován. Výstavbou rodinných domů by došlo k radikální změně dosavadního prostoru a obec by tak ztratila svůj dosavadní charakter. Navíc je tento záměr v rozporu s urbanismem platným pro tuto část obce," ohradili se písemně proti plánované výstavbě zdejší lidé. Podle nich by z doposud vesnické zástavby zde vznikl nový satelit, kterých je v okolí Karlových Varů celá řada. „Jsme rozhodnuti razantně jednat za zachování stávajícího charakteru zástavby naší obce s využitím všech dostupných prostředků," zdůraznili. Podle zdejšího občana lidé nechápou, proč by se měl nový satelit stavět právě na návsi.

„Možná je to někomu ušité na míru. Sítě tady jsou, takže on vydělá krásné peníze a nám zničí bydlení," uvedl před zastupiteli. Podle magistrátu je ale Úřad územního plánování připraven se s obyvateli Olšových Vrat setkat a poskytnout jim jakékoliv dostupné informace. „Zákonný způsob, jak návrh územního plánu ovlivnit, je vznést k němu připomínky nebo námitky, ideálně během jeho veřejného projednávání, které teprve bude. Všechny námitky a připomínky k novému územnímu plánu musí být řádně vypořádány," vysvětlil mluvčí magistrátu Jan Kopál. Šanci na zvrat v návrhu územního plánu místní lidé tedy mají. Jenomže to má háček. Že se mají na návsi v Olšových Vratech stavět rodinné domy, si všimli úplnou náhodou. Kdyby toho nebylo, připomínky by neuplatnili a v budoucnu zastavěná náves by v navrhovaném územním plánu zůstala.

Autor: Ivana Kalinová

15.8.2016 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Snímky z míst hromadných dopravních nehod.
4

Dvě hromadné nehody způsobili řidiči náklaďáků

Hokejisté karlovarské Energie (v zeleném) hostili Vsetín.
27

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Americký spisovatel Robert Fulghum přijede i do Chodova

Chodov – Americký spisovatel Robert Fulghum se opět vrátil do Česka a s projektem Listování se vydal na turné po republice.

Seniora měsíce trýznila, bila ho, nutila krást a brala mu důchod

Sokolovsko – Téměř půl roku musel snášet týrání devětašedesátiletý muž v malé obci na Sokolovsku. Do svého bytu si ho nastěhovala o čtyři roky mladší žena, která mu slibovala pohodový a bezstarostný život. Opak byl ale pravdou.

Pod obraz se zpil školák na výletě

Karlovy Vary – Neskutečných 1,85 promile alkoholu měl v krvi patnáctiletý žák deváté třídy základní školy v Mariánských Lázních, který se pod obraz zpil na výletě do Karlových Varů.

Podvodník připravil stát na daních o jeden milion korun

Karlovy Vary - Na téměř 1,1 milionu korun si přišel devětačtyřicetiletý muž, který peníze získal tak, že o ně připravil stát na daních.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení