Počet zadlužených lidí v Karlovarském kraji, kteří neplní své závazky vůči bankám a jiným institucím, k 30. červnu oproti konci loňského roku nepatrně klesl, a to 0,27 procenta. Stále ale region obsazuje s 10,72 procenta nelichotivé druhé místo. Před ním už je jen Ústecký kraj s 12,20 procenta.

Informace poskytlo sdružení Solus, které využívají všechny banky pro posouzení osob, jež žádají o peněžitou půjčku. Pokud zájemce neplní své finanční závazky, neplatí včas paušály za telefony, jeho jméno se v rejstříku Solus objeví.

Karlovarský kraj vykazuje v posledních dnech nárůst nezaměstnaných, důvodem je především koronavirová krize. Odborníci předpokládají, že tato čísla se dále propadnou, až se projeví dopady konce čerpání ošetřovného či různých státních podpor v souvislosti s covidem-19. Představitelé Solusu jsou ale i přes všechny tyto okolnosti optimisté. „Zásadní zhoršení platební morálky neočekáváme. Situace po Novém roce pak bude závislá zejména na tom, jak se dotkne očekávaná recese firem a podnikatelů v Karlovarském kraji,“ říká mluvčí Solusu Miroslav Beneš. Dodává, že důležité budou nyní investice do odpovědného řízení rizika. „To se může v době recese vyplatit v podobě menšího objemu nesplácených úvěrů,“ uzavírá Beneš.