Evropská netopýří noc se uskuteční v neděli 28. srpna od 19.00 hodin ve zrekonstruovaném letním kině v Karlových Varech. Návštěvníci akce tak budou mít možnost zúčastnit se chytání netopýrů do sítí a dozvědět se řadu zajímavých informací o způsobech výzkumu a ochrany těchto drobných savců. Pro děti budou připraveny hry a soutěže zaměřené na netopýry a jejich život.

„Akce je už desátou netopýří nocí vnašem regionu. Vždy se konala na jiném místě, konkrétně například v zámku Bečově nad Teplou, na hradě v Lokti nebo v klášteře v Teplé. Vždy se jednalo o místa, která jsou zároveň netopýřími zimovišti, a kde tak mohou návštěvníci spatřit i podzemí, kde netopýři vzimě spí,“ uvedl Přemysl Tájek ze Správy Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les, která je jedním z pořadatelů této akce. Stejně tak tomu bude i vKarlových Varech, kde rozsáhlé podzemní prostory tesané do skály lze najít i přímo ve městě a jejich prohlídka bude součástí akce.

„Do celovečerního programu je začleněno i promítání nového úspěšného českého dokumentu Netopýři ve tmě. Přednášku o životě netopýrů spojenou spromítáním bude mít přední světový specialista na netopýry, profesor Ivan Horáček z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy,“ dodal. Součástí akce budou i výstavy Podivuhodný svět netopýrů a fotografická výstava Za netopýry do tajemného podzemí Karlovarského kraje.

„Předpokládaný konec akce je ve 22.30 hodin. V případě příznivého počasí bude pro zájemce program prodloužen asi do půlnoci. Vstup na tuto akci je zcela zdarma a parkování je u letního kina po 18. hodině rovněž zdarma,“ dodal Přemysl Tájek.