„Pán nebyl vybaven na lezení po skalách, i přesto se pustil na jednom ze skalních útvarů do výstupu. Bez jištění, bez lan, jen tak. A přibližně ve výšce pěti metrů si způsobil ramenního kloubu a zaklínil se v pískovcové prohlubni,“ popsal okolnosti celé události Tomáš Černý, zasahující člen Horské služby ze stanice v Telnici.

Následovala tedy záchranná akce. "První byli na místě hasiči, Ti kontaktovali záchrannou službu a vzhledem k poloze zraněného i nás," pokračoval Černý. "K vyproštění turisty jsme museli použít lanovou techniku,“ uvedl dále.

Po šetrném vyproštění, ošetření a převozu na stanici horské služby pak záchranáři předali zraněného posádce vrtulníku z Ústí nad Labem, která jej pak transportovala do tamní nemocnice.

„Tiské stěny jsou velice oblíbeným cílem pro horolezce a turisty, ovšem spíše v letním období. Zásahy v zimním období jsou zde velmi ojedinělé. Při tomto zásahu se ukázala kvalitní spolupráce v rámci složek IZS,“ komentoval nedělní záchranu Miroslav Račko, náčelník Horské služby Krušné hory.