"Na hledaného je vydán Okresním soudem v Karlových Varech příkaz k zatčení pro přečin zanedbání povinné výživy. Muž se úmyslně vyhýbá trestnímu řízení," informoval mluvčí policie Jakub Kopřiva. Radní Novák měl finanční problémy už v době svého působení na radnici a čelil vysoké exekuci. Exekutoři ho dokonce v roce 2008 hledali na magistrátu. V té době přitom předsedal výboru pro Integrovaný plán rozvoje města (IPRM), v rámci něhož mělo město v nadcházejících pěti letech dostat 420 milionů z Evropské unie. V dubnu roku 2008 informoval Karlovarský deník o tom, jak za Novákova šéfování se dostal fotbalový Kamp Doubí do konkurzu. Tenkrát exekutor Roman Hybšman uvedl: „Je to nekonečný příběh. Jednatel klubu Novák stále jen slibuje, jak dluhy uhradí, ale zatím se tak nestalo. Takhle už to dál nejde.“ Tehdy spadlo do konkurzu veškeré vybavení klubu. Radní Novák s fotbalisty odmítl komunikovat. Pro Deník tenkrát prohlásil, že dluhy klubu splácí z vlastních peněz. Podle Nováka měli exekutoři souviset s firmou Studio 8, v níž byl jednatelem a která se dostala do konkurzu. On sám o sobě tvrdil, že zadlužený není.

Informace o hledaných osobách jsou platné k času zveřejnění článku, tj. 21. 6. 2022.

Nejmladším hledaným je teprve šestnáctiletý Vlastimil Matejkovič. Policisté mají ale spadeno i na osmapadesátiletého Rusa Vladimira Gorbunova. "Tento hledaný muž měl způsobit vážnou dopravní nehodu a je na něj vydán předběžný souhlas se zadržením," upřesnil mluvčí Kopřiva. Makhach Khalituev, kterému je 42, je pak hledaný pro legalizaci výnosů z trestné činnosti.

Thermal už zdobí tradiční loga.
OBRAZEM: Začaly přípravy na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

Kvůli drogám pátrají policisté po osmačtyřicetiletém Vietnamci Son Cao Hoangovi. "Měl v Karlových Varech pouze pobyt, jinak je hledaný pro podezření ze spáchání nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek," uvedl policejní mluvčí.

Například sedmatřicetiletý Čech Marian Broulík je hledaný stejně jako bývalý radní, protože je podezřelý ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy.

V kategorii pohřešovaných figuruje vedle Davida Lukáše i Čech Marco Moldano, jehož pohřešování blízcí nahlásili teprve 11. června letošního roku. Pohřešovaným je také od listopadu roku 2004 Albert Herold.

Ještě do pondělního rána hledala policie v karlovarském okrese pět žen, čtyři jsou v hledáčku policistů, pátá žena Jaroslava Štirská je pohřešována od letošního ledna, kdy zanechala dopis na rozloučenou. Na seznamu figurovala i Maria Kančiová, která utekla z výchovného ústavu. Odpoledne po ní bylo ale pátrání zastaveno. Nejstarší hledanou ženou Anna Kantrinčáková, které je 72 let, nejmladší je Nicola Vavreková, které je 31 let.